marcel a. bulte Historische Werkgroep Vereniging Haerlem Naast een aantal individuele onderzoeken is in het jaar 2000 door de -35I-~ leden van de Historische werkgroep vereniging Haerlem aan de volgen de gemeenschappelijke projecten gewerkt: - Het project 'Vincentiusvereniging Haarlem' (coördinatrice mevrouw N. Vogelzang). - Het project 'Haarlem in de Eerste Wereldoorlog' (coördinator de heer W. Duba). - Een project over Haarlemse, Bloemendaalse, Heemsteedse en Bennebroekse bloembollenbedrijven en -families (coördinatoren de heer M.A. Bulte en de heer W.E. Post). - Een ondersteunend onderzoek met betrekking tot een publicatie over de Algemene Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem onder eind redactie van mevrouw drs. M.L. Pop en de heer drs. J. Temminck. Accenten lagen hierbij op het schrijven van korte biografieën over min of meer bekende in het verleden daar begraven personen (coördinatri ce mevrouw drs. A.E.C. Lindijer). - Het project 'De Kamp en Heiliglanden' (coördinatrice mevrouw Marion Wigchert). - Het project 'Scheepmakersdijk en het Harmenjansveld' (de heer M.A. Bulte). Met de volgende projecten is in 2000 een begin gemaakt: - Een studie naar het beschavingsoffensief van vlak na de Tweede Wereldoorlog, m.n. in de stad Haarlem (coördinator de heer W. Duba). - Een voorstudie naar de inhoud van het archief 'Geloof en Weten schap', aanwezig in het depot van de 'Archiefdienst voor Kenne- merland' (coördinator mevrouw L. Wijnands-van der Leij). - Een ondersteunend onderzoek door de heer W. Post naar de geschie denis van het zwembad 'De Houtvaart' te Haarlem. - Enkele kleinere onderzoeken voor derden. De volgende interne en externe lezingen respectievelijk excursies werden gehouden: VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 353