- Op woensdag 8 maart door mevrouw E.M. Sieperda-Staab een interne lezing over de eerste drie hoofdstukken van het boek 1650 Bevochten eendracht van Willem Frijhoff en Marijke Spies. Zij beperkte zich daarbij tot de facetten politiek, economie en religie. - Op 24 mei door de heer W. Duba een voordracht over het bescha vingsoffensief in Haarlem in de eerste jaren na de 2e Wereldoorlog. Een publicatie daarover is in voorbereiding. - Op dinsdag 6 juni bezochten de leden van de werkgroep de tentoon stelling Militaire Historie van het Duin in het Duincentrum De Zandwaaier te Overveen. Verder werd onder deskundige leiding de Overveense watertoren beklommen. - Op maandag 2 oktober door de heer drs. B.M.J. Speet samen met de directeur van het Dekenaal Centrum te Haarlem, de heer J. Beumer een externe voordracht aan de Nieuwe Groenmarkt over de geschie denis van de Haarlemse Vincentiusvereniging. - Op woensdag 11 oktober 2000 door mevrouw drs. A.E.C. Lindijer een interne lezing over Hildegard van Bingen, haar visioenen, haar genia liteit, haar begaafdheid en de gezangen die zij had gecomponeerd. Verder ging zij in op de verscheidene boeken die Hildegard had geschreven en de kloosters die zij had gesticht. - Op woensdag 13 december 2000 door de heer W.E. Post een interne lezing over het bekende Bloemendaalse architectenduo Mulder Van Asdonk. In het jaar 2000 verschenen van de hand van leden van de hwvh de navolgende publicaties: - Op 6 juni Geschiedenis van de wegen tussen Rijn en IJ van de hand van de heer K.J.B. Keuning, Haarlem, Arcadia. - Op 24 juli De Vita van Hildegard, ingeleid en vertaald door mevrouw drs. A.E.C. Lindijer, Hilversum, Verloren. - Op 2 september Vincentius, 150 jaar vrijwilligerswerk in Haarlem onder eindredactie van de heer drs. B.M.J. Speet, Haarlem, De Vrieseborch. - Op 21 november Zorg aan de Duinrand, de historie van Kennemeroord - Kennemerduin - Parkzicht en het terrein van het nieuwe Westerduin door de heer Marcel A. Bulte en de heer drs. L.P.J.M. Krol, Haarlem, De Vrieseborch. Eind 2000 telde de werkgroep 15 actieve leden. Officieel werd 19 maal bij een gekomen op de woensdagavond op de zolder van de Hoofdwacht aan de Grote Markt. Tijdens die bijeenkomsten werd gesproken over de voortgang van de lopende historische projecten, werden interne lezingen gehouden, externe contacten doorgenomen en ingegaan op historische Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 354