leidde een leven waarin ook in de weekeinden wordt gewerkt. Er gaan altijd wel stukken mee naar huis. Aan de grootste drukte komt eind 1991, met haar vertrek bij de Hoge Raad, een eind. In Haarlems Dagblad: 'Het is ontzettend gek. Ik heb moeite over die hobbel heen te kijken.' Boek man heeft in ieder geval tijd voor het schrijven van een boek op haar oude vakgebied. Het huidige advocatentuchtrecht verschijnt in 1993. De ongetrouwde Boekman bleef zich altijd consequent 'juffrouw' noe men, maar het predikaat ouderwets was niet in alles aan haar besteed. Ze stemde ooit zelfs psp, maar vond zich in juridisch opzicht behoudend. 'Ik -360- ben juridisch conservatief, maar politiek niet. Gek hè?' Jan Bomans 30 mei 1915-7 november 2000 Jan Arnold Bomans kwam ter wereld op 30 mei 1915 in de Spaarnestad. De eerste tien levensjaren woonde de familie in het statige pand Parklaan 12. In 1925 verhuisde het gezin naar de villa 'Boshof' aan de Kleine Hout weg (welk huis later moest wijken voor de Mariastichting). Na de lagere school van de Rooms-katholieke Schoolvereniging aan de Cruquiusstraat te hebben gevolgd bezocht hij evenals zijn twee jaar oudere broer Godfried het gymnasium van het r.k. Triniteitslyceum in Overveen. Beiden waren redacteur van de schoolkrant Tolle lege Neem, lees!). Met zijn vier broers en enkele vriendjes, waaronder de late re journalist en 'mannetjesmaker' Ben Korsten, richtte hij de Duinclub op, met een eigen orgaan Groenwit geheten. Het aanvankelijke doel fietstochtjes in de omgeving te maken breidde zich allengs uit tot kampeerexcursies door het gehele land. In 1937 haalden de broers Jan en Godfried een grap uit bij gelegen heid van de wereldjamboree in Vogelenzang. Van deze gebeurtenis bestaan twee versies die overigens in wezen weinig van elkaar verschillen. ARTHUR MAANDAG Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 362