Minder zichtbaar, maar daarom niet minder belangrijk was het tot- standbrengen van een eigen, goed geoutilleerd restauratie-atelier. Vlak voor zijn vertrek wist Couvée een uitstekende restaurator aan te trekken. Zijn opvolger, Derk Snoep, heeft hiervan volop de vruchten kunnen plukken. Dankzij deze voorziening en de gedegen, wetenschappelijke aanpak van de restauraties heeft het Frans Halsmuseum zich terecht de nodige faam verworven. Bij al deze activiteiten is het voor degenen die hem hebben meege maakt niet moeilijk Couvée voor te stellen in zijn kenmerkende houding: zittend op het puntje van zijn stoel en altijd discussiërend. Hij was dol op interessante uitdagingen en tegenstand. Dan bloeide hij op en stortte zich met overgave in het debat. Of dat nu tijdens een stafvergadering was, een bijeenkomst van de commissie cultuur of een volle zaal met museumcol lega's, hij vond het heerlijk om zijn intellectuele waren aan de man te brengen. Als directeur was hij een inspirerend persoon, die een sfeer wist te creëren, waarin wij als medewerkers met een ongelofelijke lol en een meer dan gebruikelijke inzet ons werk deden. De staf bestond toen bijna uitsluitend uit jonge mensen met niet bijster veel ervaring. Hij geloofde in ons, gaf ons zijn vertrouwen en onvoorwaardelijke steun. En hij durfde het aan ons een grote mate van vrijheid te geven. Hij kreeg er onze inzet, enthousiasme en loyaliteit voor terug. Couvée's museumcarrière is al lang geleden afgesloten. Maar zijn karakteristieke aanpak en zijn verlangen musea toegankelijker te maken, hebben weerklank gehad. Het meest bekende voorbeeld is de Museum Jaarkaart, gerealiseerd in de jaren zeventig toen Couvée voorzitter was van de Nederlandse Museum Verenging. Dr. mr. Leonard de Gou 22 december 1916-22 januari 2000 'Ik hoor het graag twee keer!' zo reageerde burgemeester de Gou bij zijn afscheid in de raad, toen een spreker vreesde in herhalingen te vervallen bij het uiten van waardering voor de burgemeester. Gevoel voor humor was een van de eigenschappen van deze erudiete, aimabele en beginsel vaste bestuurder van Haarlem. In de raadsvergadering van 15 december 1976 werd er veel waardering en respect uitgesproken aan het adres van de scheidende burgmeester. Hij kreeg door de Commissaris van de Ko- FERRY WALBERG en CLARA BRINKGREVE Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 368