meester Pop de penning van ver dienste van de stad Haarlem. Die uitreiking vond plaats in de tent, die elk jaar in de Hout stond, waar ter afsluiting van de scho- lendagen het blazersensemble Joseph Triebensee concerteerde. Van het bestuur van dat ensem ble, later Holland Wind Players genaamd, werd Jeanne secretaris. Van 1984 tot 1992 was Jeanne bestuurslid van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, de partement Haarlem. Bij haar afscheid werd ze benoemd tot lid van verdienste, wegens de suc cesvolle wijze waarop ze de lan delijke jaarvergadering organi seerde. Van Zonta, een vrouwen- serviceclub, was ze lid vanaf de oprichting in 1986 van de club in Kennemerland. In 1996 werd ze uitver koren om treasurer te worden van het district 29, omvattende Noordwest Europa en Rusland. In 1998 werd ze herkozen voor een tweede termijn. Een heel bijzondere band had ze met Kees Verwey. Met hem deelde ze de eigenschap om stevige en duidelijke taal te gebruiken. Een com promisloos perfectionisme was hen beiden niet vreemd. En, zoals zo vaak, kwam dit voort uit een diepe onzekerheid, die in kleine kring werd geuit. Jeanne werd in 1989 secretaris van de Stichting Kees Verwey, opge richt om de collectie van de schilder voor Haarlem te behouden. Met geworven fondsen kwam de Verwey-hal tot stand aan de Grote Markt. Bij het overlijden van Verwey bleek de Stichting tot enig erfgenaam te zijn benoemd. Als zodanig fungeert de Stichting onder andere als eige naar van een grote collectie kunstwerken, in bruikleen gegeven bij het Frans Hals Museum. In 1998 werd Jeanne ziek. Ook de gezondheid van Jaap ging achteruit, hetgeen haar minstens zoveel zorgen baarde. Krachtig en met onvermin derde zorg voor de kwaliteit van het bestaan, leefde en werkte ze voort. In 2000 overleden Jaap en Jeanne Strijbis, kort na elkaar. PIETER SAAKES NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 375