ovenwereldje gaat bij hem en anderen scheurtjes vertonen. Maar ook de vanzelf sprekendheid van de kerk wordt aangetast. Loopt de grens tussen kerkelijken en onker- kelijken, of tussen 'le vende' en 'dode' men- -375~ sen? Als in de jaren zestig de vrije zaterdag als teken van wat de economie zich in Nederland kan veroorloven voor velen als een geschenk uit de hemel valt, wordt binnen E I de vraag gesteld, of deze situatie niet gebruikt kan worden om de minder bedeelde mensen in de wereld te helpen? Er wordt een stichting opgericht om gelden te beheren die binnenkomen doordat men sen vrijwillig één of twee zaterdagen per maand over willen werken. Deze gelden komen ten goede aan projecten in arme landen. E wordt een enthousiaste deelnemer van de groep die zich inspant om mensen warm te maken een gedeelte van deze verworvenheid te delen met landen, die zich zoiets als een vrije zaterdag nog lang niet kunnen permitteren. Hoogovens is bereid het loon te verdubbelen en na een audiëntie bij Biesheuvel, minister van financiën, krijgt de stichting ook de verschul digde loonbelasting geschonken. Het wordt geen daverend succes. Zeer snel heeft men de vrijheid opgesnoven en is het kennelijk een groot offer die vrijheid weer, zij het ook gedeeltelijk, uit handen te geven. Maar in zeven dorpjes in Kabylië (Algerije) wordt, mede dankzij een extra dou ceurtje in natura van de Buizengieterij van Hoogovens, waterleiding aan gelegd. In diezelfde tijd vindt er een flinke reorganisatie bij Hoogovens plaats. E, als hoofdingenieur Ovenbouw, wordt voor zijn gevoel op een zijspoor gezet. Hij houdt de eer aan zichzelf en kiest voor een zinnig voortgaan van zijn leven en neemt met een niet waardevaste gouden en daardoor al snel 'koperen' handdruk afscheid van Hoogovens. Hij gaat als onbetaalde kracht de aanleg van het waterleidingsproject in Kabylië begeleiden en vertrekt met zijn vrouw, Pie Voet-de Pijper, voor ettelijke weken naar Noord-Afrika. Als de klus geklaard is, maken ze een reis door Noord-Afrika en trekken diep de Saharawoestijn in. Zijn Volks wagen komt compleet gezandstraald terug in Nederland. Hij wordt secretaris van de 'Stichting Oecumenische Hulp' in Utrecht. NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 377