Laten we hopen, dat stukjes van zijn droom op dat gebied gerealiseerd zullen worden. De herinnering van zijn naam zij blijvend tot zegen. Pieter Wetselaar 17 mei 1923-27 november 2000 -380- Ondanks het feit dat Pieter Wetselaar de laatste jaren problemen had met zijn hart, kwam zijn overlijdensbericht toch als een schok voor de grote kring vrienden en bewonderaars van deze ambachtelijke kunstenaar: een van de allerlaatsten die het graveren met de burijn in koper nog beheer ste en een lettertekenaar zonder weerga. Ter gelegenheid van zijn 75ste verjaardag werd rond de jaarwisseling 1998/1999 in Teylers Museum een expositie gehouden met een overzicht van zijn werk. Hij behoorde daardoor tot een van de weinige kunstenaars die reeds bij hun leven in Teyler exposeerden. Bij de voorbereidingen - voornamelijk het werk van Bert Sliggers en Marijke Besselink - mocht ik ook een rol spelen en ik heb toen samen met Pieter en zijn vrouw Alida gedurende een aantal avonden Pieter's werk doorgenomen. Kort ervoor, in 1995 had ik een boekje geschreven De door Pieter Wetselaar gegra veerde portretten, een fraai verzorgde uitgave van De Klercke Pers van Cees van Dijk in Oosterhesselen, de vroegere directeur van onze Stads bibliotheek, waarin behalve een be schrijving van de door Pieter vervaar digde portretprenten, ook een levens bericht was opgenomen gebaseerd op enkele gesprekken met hem. Reeds eerder, in 1988, had Rudolf E.O. Ek- kart ter gelegenheid van een tentoon stelling van Pieters werk in het Mu seum Meermanno Westreenianum een boek over hem gemaakt: Werk van Pieter Wetselaar, Zutphen (De Walburg Pers) 1988. Dit alles vormde de basis voor het hieronder volgende levensbericht. Op 17 mei 1923 werd Pieter in Lei den geboren als oudste kind van ALLE HOEKEMA Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 382