ningmarkt nog krapper wordt dan hij nu al is, omdat er 600 oude huizen worden gesloopt. Hij vreest het ergste voor de woningmarkt. 22 Mr. dr. l. de gou (83), burgemeester van Haarlem van 1969- 1976, te Rijswijk overleden. Hij was een erudiete en principië le man, die uit de kvp trad wegens het aannemen van de mach tigingswet en het college van regenten van het Elisabeths Gast huis verliet omdat hij het oneens was met het abortusbeleid. Haarlems burgemeester jaap pop verklaart: Ik ben een bestuur- -384- der, geen politicus. Hij zal opstappen als de stad een gekozen burgemeester krijgt. De discussie over benoeming of verkiezing is landelijk gaande. PVDA-raadslid ton de lange wil het burge meestersambt geheel afschaffen. Volgens hem kan de stad goed door wethouders bestuurd worden. Beurtschippers klagen over de vele problemen bij het bevaren van het Spaarne. 23 'Juffrouw' sonja boekman (78) overleden. Zij was advocaat te Haarlem, deken van de Orde van Advocaten en later lid van de Hoge Raad. Voorts was zij actief op maatschappelijk gebied. 26 w.f. gijzel, ereburger van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, oud-raadslid en oud-wethouder overleden. 28 Corus, waarin opgenomen British Steel en het Velsense Hoogovens, schrapt als gevolg van de fusie honderden staf functies. 30 dick couvée (78), oud-directeur Frans Halsmuseum overleden. Zijn beleid in de periode 1972-1983 was er vooral op gericht om de toegangsdrempel voor een groot publiek te verlagen. Februari 1 Pianist, organist, koordirigent en componist anton de beer (75) overleden. 3 Het Stedelijk Gymnasium schaft de zesdaagse schoolweek af. Het was de enige school in Nederland die na de algemene invoering van de vijfdaagse schoolweek in de jaren zeventig, nog zaterdaglessen kende. 3 De provincie wil proeven nemen met een tram over het bestaande treinspoor Haarlem-Zandvoort. 7 mevr. pijkel schröder (66), landelijk bekend als voorvecht ster van vrouwenemancipatie, oud-voorziter van de vrouwen bond pvda, en in Haarlem o.m oud-directeur van de Volksuni versiteit overleden. Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 386