Verbreding van de Waarderbrug over het Spaarne is nuttiger voor de afwikkeling van het interlokale verkeer dan de bouw van een Vondelbrug in het uiterste noorden van de Waarder- polder, meent een werkgroep van de Haarlemse pvda. De gemeente koestert plannen om een groot nieuw stadskan toor te bouwen op het Stationsplein. Verkeer zal dan onder de grond moeten. Wijkraad Binnenstad en Kamer van Koophan del hebben twijfels over deze voornemens, zo bleek tijdens een inspraakavond in het Concertgebouw. 8 De Kamer van Koophandel Amsterdam-Haarlem meldt een -385~ uitzonderlijke groei van de economie in Haarlemmermeer en Zuid Kennemerland in 1999. Voor Zuid Kennemerland bete kent de omzetgroei van 4,1 een kentering na jaren van terug val of matige groei. 11 De Haarlemse schoonheids- en monumentencommissie heeft waardering voor de nieuwbouwplannen van het gerechtsge bouw aan de Damstraat die ontwikkeld zijn door architect 14 Lezers van het Haarlems Dagblad zijn het volstrekt oneens met de architectuur-jury welke nieuwe gebouwen in Haarlem het mooist zijn. De jury bekroonde het entreegebouw van de belastingdienst in Schalkwijk, maar de krantenlezers waar deerden de studentenflat Steve Biko aan de Spaarndamseweg het meest. 18 Na vijf jaar overleg ligt er eindelijk een plan bij de gemeente om de brede rijbaan langs de Leidsevaart tussen Emmabrug en Randweg tot twee banen te versmallen. Dan komt er ruimte voor een doorlopend fiets- en wandelpad langs het water. 20 De gemeente heeft plannen om veel verkeer - busstation en Zuidtangent - van het Stationsplein naar ondergrondse ver bindingen te verwijzen. De belangenvereniging Reizigers Openbaar Vervoer Rover verzet zich daartegen. Het wordt dan te moeilijk voor de reizigers en het is bovendien uitzonderlijk kostbaar. 21 Onder druk van internationale beleggers worden de salarissen van topfunctionarissen bij grote bedrijven openbaar. Dat geldt in Kennemerland bijvoorbeeld voor de directeuren van de vnu en de Nederlandse leden van de directie van Corus, waarin de Hoogovens zijn opgegaan. 22 In seksclub Esther in Haarlem-Noord zijn vier mannen ver moord. Het ging om een uit de hand gelopen ruzie, waarbij HENKET. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 387