ten leiden. Verder zou er bebouwing moeten komen boven de rijbanen van Prins Bernhardlaan en Schipholweg en delen van de Westelijke Randweg. De kosten zijn aanzienlijk: 900 mil joen voor de tunnels, het overbouwen zou 600 miljoen vergen. 15 karel schampers (50) is benoemd tot directeur van het Frans Halsmuseum. Hij zal per i november derk snoep opvolgen. schampers is thans hoofdconservator Moderne Kunst van het Rotterdamse museum Boijmans van Beuningen. 17 Het ziet er naar uit dat de overdracht van het Haarlemse kabelnet aan upc een meerderheid in de gemeenteraad zal krij- ~3<">7— gen. 20 De r.k. orde van de Karmelieten werd ongeveer 750 jaar gele den in Haarlem gesticht in een klooster op een terrein tussen Spekstraat en Anegang. Gisteren vierden de broeders en zus ters dit met een reünie in Haarlem. Zij nuttigden erwtensoep met roggebrood in restaurant De Nieuwe Karmeliet en verza melden zich in de Paduakerk aan de Nieuwe Groenmarkt. 21 Zuid-Kennemerland heeft een bejaarde bevolking. In Neder land is 30% van de bewoners ouder dan 50 jaar. Maar in Haar lem is dat 32, in Bennebroek 44, in Bloemendaal 43, in Heem stede en Zandvoort 41%. Haarlemmerliede en Hillegom zijn wat jonger met 31%. De verbouwing van het oudste overdekte zwembad in Neder land, Stoop's Bad in Overveen, tot 28 appartementen is begon nen. 24 Besprekingen tussen het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk en het Haarlemse Kennemer Gasthuis beogen op den duur - na een jaar of vijftien - te komen tot de bouw van een nieuw gezamenlijk ziekenhuis in Haarlem-Noord. In afwachting daarvan zal eerst een miniziekenhuis met poliklinische func ties in Noord worden ingericht. Drie van de zeven leden van Haarlemse college en een krappe meerderheid onder de raadsleden kiest voor een tweede Waar- derbrug over het Spaarne. Maar dan moet Machinefabriek Vismo grond afstaan en dat weigert dit bedrijf. 25 Het lokale radiostation Haarlem 105 zit in zo hevige financiële problemen dat opheffing dreigt. Om de ontvangst te verbeteren zou er een nieuwe zendmast moeten komen en daartoe ont breekt het geld. hfc Haarlem heeft in Venlo met 9 spelers de eindstand van 2— 2 tegen vvv weten te bewaren: twee spelers werden het veld KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 389