uitgestuurd. Haarlem staat op de laatste plaats van de eerste divisie. 26 Dr. p.f. wiesenhaan (61), 30 jaar gynaecoloog in het Spaarne- ziekenhuis, overleden. 28 elias voet (89), een van de oprichters van het Rosenstock- Huessyhuis aan de Hagestraat, overleden. 29 b en w van Haarlem kiezen voor de Zuiderpolder als de plaats voor een multifunctioneel sportstadion. Er worden langdurige procedures verwacht van ontevreden omwonenden. 30 Een 10-jarige jongen is beroofd van 250 Pokémonkaarten. Deze speelkaarten die in speelgoedwinkels worden verkocht zijn uit gegroeid tot een rage onder de jeugd. De straatwaarde ligt tus sen een kwartje en 480 gulden. Het Frederikspark is door het rijk aangewezen als rijksmonu ment. Het park is van algemeen en nationaal belang wegens de tuinarchitectonische, cultuurhistorische en stedebouwkundige waarden. Het geldt als een van de vroegste voorbeelden van een stads- en villapark. April 3 De Haarlemse tekstschrijver lennaert nijgh wordt tijdens het Amsterdams Kleinkunstfestival geëerd voor zijn liedteksten. 10 De provincie gaat 72 miljoen gulden reserveren voor bouwac tiviteiten ter vervanging van de kantoorvleugels van het Pro vinciehuis langs de Dreef. Het oude voormalige paleis Wel gelegen blijft ongemoeid. 12 Minstens een derde van de woningen in Schalkwijk, zo'n 5000, moet vervangen of aangepast worden, schrijft het onderzoeks- buro Rigo in het rapport Wonen in Schalkwijk 2015. De stads wijk wordt bedreigd door verpaupering, vrezen de rapporteurs, en er zal meer eengezins-laagbouw moeten komen. In Velserbroek hebben kinderen en ouders van basisschool De Windroos de school bezet omdat ze het niet eens zijn met de overplaatsing van juffrouw astrid verschuren. 13 De vvv-Haarlem is op zoek naar een sponsor die 25.000 per jaar wil betalen voor het voortbestaan van de Haarlemse Bloe menmeisjes, een instituut dat sinds 1955 de kleur en charme van Haarlem wil uitdragen. 14 De huizenmarkt in Haarlem en omgeving lijkt wat tot rust te komen. De vraag is onveranderd, maar de prijzen stijgen nu Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 390