niet langer: begin van dit jaar nog met 14,5 tegen een lande lijk gemiddelde van 17,2. De doorstroming stokt ook. 15 Voor het eerst in de (kunst-)geschiedenis hangen twee beroem de regentenstukken, van rembrandt en frans hals, naast elkaar. Dat is te zien op de tentoonstelling 'De Glorie van de Gouden Eeuw' ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van het Rijksmuseum: De Staalmeesters en De regenten van het Oudemannenhuis in Haarlem. De Vleeshal opent het Museumweekeind met een tentoonstel ling 'Kuifje in het verre oosten' ter ere van de Belgische strip- -389- tekenaar hergé. Promotor van deze herdenking is de Haar lemse striptekenaar joost swarte. 18 In 1999 werden bijna 120 mensen slachtoffer van straatroof in Haarlem, meldt de coördinator van het anti-straatroofproject. Steeds vaker worden wapens gebruikt: in 22 gevallen ging het om messen, vier keer om een vuurwapen. De daders, veelal 'hangjongeren', kwamen voor meer dan de helft uit allochtone kring en opereerden vooral op pleinen in Haarlem-Noord en Schalkwijk. Drs. joep brentjes (6o) is afgetreden als bestuursvoorzitter van de vnu, een functie die hij sinds 1985 bekleedde. In 1966 trad hij op zijn 36ste toe tot de Raad van Bestuur. Burgemeester jaap pop speldde hem de Penning van Verdienste van de gemeente Haarlem op. 24 Oud-burgemeester van Bloemendaal, dr. dirk henri peere boom voller (89) overleed op dezelfde dag als zijn vrouw mr. MARIE NETTIE sadee (90). Hij was van 1954 tot 1976 burge meester van Bloemendaal en behoedde hartstochtelijk het groene karakter in wat hij noemde 'de tuin van de randstad'. 27 Winkeliers in de Brinkmannpassage zijn boos en verbaasd over de plannen van eigenaar Crescendo om de passage ingrij pend te vernieuwen. Ze wisten nergens van. Het aantal winkels zou teruggebracht worden van 45 naar 15. 28 Het gemeenteraadslid van Bloemendaal h. coebergh klaagt over de geluidsoverlast van helicopters die met 'belangrijke lie den' naar het circuit in Zandvoort over Aerdenhout vliegen. Daar is niet veel aan te doen, vreest burgemeester mevr. l. snoeck. Twee derde van de gemeenteraad ziet een stadion in de Zui derpolder wel zitten. De vvd heeft ernstige twijfels over de haalbaarheid. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 391