Renovatie van het verpauperde Brinkmann-winkelcomplex aan de Grote Markt zou 10 miljoen gulden gaan kosten. 29 'Eigenlijk heet ik Levi' is het recent verschenen boek waarin de onlangs overleden journalist louis velleman, van joodse ori gine, zijn jeugd in Haarlem en onderduiktijd in Heemstede beschrijft. Het pwn heeft het recht om water te winnen, maar niet de plicht. Zo verdedigt het pwn zich tegen de kritiek op de kosten waarmee de gemeenten zijn opgescheept nu de waterwinning -390- in de Kennemerduinen wordt gestopt. Wethouders van Haarlem, Heemstede en Zandvoort willen dat er doorgepompt wordt om wateroverlast te voorkomen. Mei 2 De hoorzitting over de vier varianten voor een brug over het Noorder Spaarne heeft geen meerderheid opgeleverd. De meningen liggen gelijkelijk verdeeld. 3 Het Kennemer Gasthuis heeft gemiddeld 80 patiënten in huis die eigenlijk naar een verpleeg- of verzorgingshuis moeten. Dit is een gevolg van het gebrek aan capaciteit bij de verpleeghui zen in Kennemerland, met name voor psycho-geriatische patiënten. 4 Er dreigt besmetting met hepatitus-b voor patiënten van Spaarne Ziekenhuis en Kennemer Gasthuis die maag- darm en blaasonderzoek of een (kijk-) operatie hebben ondergaan. Dat zou te wijten zijn aan een fout met het ontsmettingsmid del Citex. Ook in 23 andere ziekenhuizen in Nederland is alarm geslagen. 6 De gemeente Haarlem krijgt 4 miljoen gulden minder aan rijksuitkering omdat de huurprijzen hier excessief zijn geste gen. Het rijk vindt dat de gemeente de onroerende zaakbelas ting moet verhogen, maar dat stuit op bezwaren van de gemeente. 7 Voor de tweede achtereenvolgende keer zijn de hockeyers van Bloemendaal landskampioen geworden na een 5-0 overwin ning op Den Bosch. 8 De 25-jarige Stichting Vrienden van Teylers Museum heeft als jubileumkado drie ton geschonken aan het museum, bestemd voor de verbouwing van de hoofdingang. De van origine Marokkaanse clown en theaterkunstenaar Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 392