hakim heeft de Olifant gewonnen, de jaarlijks kunst- en cul tuurprijs van het Haarlems Dagblad. Andere genomineerden waren het orkest npo, toneelgroep Het Volk, beeldend kunste naar joos clijsen en popcentrum Patronaat. 9 Sportwethouder lia kroskinski wil maximaal drie miljoen gul den steken in modernisering van het zwembad Houtvaart. De Stichting Vrienden tot Behoud van de Houtvaart heeft plannen ontwikkeld om het bad te redden van de dreigende ondergang. 10 w. havenaar, organisator van de landelijke herdenking op de erebegraafplaats in Overveen van in de oorlog omgekomen -39I_ illegalen, en voorzitter van de Haarlemse afdeling van Ex-Poli- tieke gevangenen, is benoemd tot lid van de Orde van Oranje Nassau. Haarlem telde begin 2000 148.451 inwoners. De gemeentelijke jaarstatistiek constateert voor het eerst na dertig jaar een voor zichtige groei. In 1970 telde Haarlem nog 172.000 inwoners. 12 De Amerikaanse filmproducent disney heeft bij de Haarlemse theatermaker rieks swarte geïnformeerd naar de filmrechten van zijn theatervoorstelling Hondje. Dit naar aanleiding van de voorstelling die het RO-theater in New York brengt. Met tegenzin, maar met begrip voor het onvermijdelijke is de meerderheid van de raadscommissie Algemene Zaken accoord gegaan met een bevoegdheid voor burgemeester jaap pop om groepen 12 uur op te sluiten als er gevaar dreigt voor het ver storen van de openbare orde. Dit met het oog op de komende internationale kampioenschappen voetbal. 13 Jhr. WILLEM VAN ANDRINGA DE KEMPENAER (90), Oud-directeur van Joh. Enschedé en Zonen en o.m. erelid van Trou Moet Blijcken, te Wassenaar overleden. Een kwart van de Haarlemse werklozen (7,1 van de bevol king in de wijk) woont in Schalkwijk. Het Haarlemse gemid delde is 5,3%. De voortdurende daling volgt een landelijke trend. 14 De atletiekvereniging K.A.V. Holland viert het 75-jarig bestaan met een receptie en eredivisiewedstrijd. 15 Het Frans Halsmuseum heeft bij Sotheby's voor 450.000 een zilveren beeld, voorstellend Sint Gommarus gekocht. Het is vervaardigd door de Haarlemse zilversmid pieter ebbekin (1622-1666). 17 De architecten soeters en geuze hebben een rigoureus veran deringsplan voor de Middenboulevard in Zandvoort opgesteld. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 393