Het terrein moet met drie meter duin worden opgehoogd, waarop een appartementencomplex van drie tot vier etages is gepland. Onder het duin een parkeergarage. 18 De Brijderstichting meldt dat het gebruik van cocaine in het Haarlemse uitgaansleven sinds een jaar fors is toegenomen. Het gebruik van XTC-pillen is afgenomen. 19 Verwarring in de gemeenteraad over de toegang naar de toe komstige parkeergarage op het Appelaarplein. WD-wethouder ED kroskinski koos tegen de aanvankelijke opvatting van zijn -392- fractie in voor een ingang in de Damstraat voor de Waag. Ook de pvda koos, na een lichte voorkeur voor een ingang langs het Spaarne, voor deze oplossing. Niemand is verrukt over het thans gekozen plan. Voor de onderling verdeelde vvd stond de plaats in het college op het spel. Burgemeester f. hertog van Velsen, ook WD-lid, is als bemiddelaar voor de onenigheid in de fractie ingeroepen. 22 Meer dan een miljard gulden is er nodig voor een ondergronds plein voor bus en Zuidtangent bij het Haarlemse Ns-station. Volgens wethouder ed kroskinski is het de bedoeling om in 2004 met het werk te beginnen. 23 Centrummanager martin de vries heeft bij de ondernemers geklaagd over het straatbeeld in het Haarlemse centrum. 24 Joh. Enschedé heeft afgehaakt in de besprekingen over een fusie met de Franse bankbiljettendrukker Oberthur. De Haar lemmers gaan op zoek naar een andere partner. De Heemstedenaar h. kruyer heeft bij justitie een klacht inge diend tegen de grondwateroverlast in de duinen sinds het pwn de waterwinning in de duinen beperkt. 25 De woonlasten in Haarlem (gemiddeld 1120) zijn relatief laag, heeft de Rijksuniversiteit Groningen berekend. Landelijk bezet de stad een middenpositie. Bloemendaal behoort tot de duur ste categorie (gem. 1616). 27 ph.j. deijs (81), 30 jaar directeur van de Albert Schweitzer- school (Openluchtschool), overleden. Hij was ook voorzitter van de afdeling Haarlem van de Algemene Onderwijsvakbond en secretaris van de Woningbouwvereniging Huis ter Cleeff. 28 Uit de Haarlemse monumentencommissie klinkt ernstige kri tiek op de gemeente Haarlem. Er wordt te slordig en te traag met de adviezen omgegaan. 31 Het gerechtshof in Amsterdam heeft het stadsbestuur van Haarlem teruggefloten over de verhuisplannen van de gemeen- Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 394