telijke kantoren: Stadsbeheer moet eerst naar de Westergracht en niet Maatschappelijke Ontwikkeling. De gemeente Haarlem zal de komende jaren 13 miljoen gulden moeten besparen. Dat kost dertig banen, die uit 'natuurlijk ver loop' worden bespaard, verwacht wethouder ton smit. Juni 3 De wijkraden in Haarlem Noord en Spaarndam zijn tegen een vrije baan voor de Zuidtangent (eerst bus, later tram) over de ~393~ Rijksstraatweg. Het zou de leefbaarheid van Haarlem-Noord bedreigen. Zij zien meer in een baan langs de wijk over Rand weg-Delftlaan. 4 rie spakman (76), voormalig communistisch gemeenteraadslid, overleden. Zij was van 1970 tot 1979 raadslid, eerst voor de cpn, later voor Groen Links. De (vijfde) Haarlemse stripdagen hebben dit weekeinde 35.000 bezoekers getrokken, een record volgens de organisatoren. Het npo heeft in het Concertgebouw de Strip-opera 'Dame met Vlam' van zangeres gerrie de vries gespeeld. 7 De bekende Haarlemse vrouwenarts Antoinette j.m. van der voort van zijp (96) overleden. De Schoonheidscommssie verzet zich tegen plannen om een dakopbouw toe te staan op de 34 in 1922 door architect Seven- huysen ontworpen woningen aan de Verspronckweg. De be woners zijn geschokt. 8 jaap strijbis (79), makelaar en erevoorzitter van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Makelaars, over leden. 10 De afsluiting van de Westkolk in Spaarndam voor auto's zorgt elders in het dorp voor extra parkeeroverlast. 14 Archeologen zijn bij opgravingen achter het Concertgebouw, op de plaats waar de nieuwe Toneelschuur moet verrijzen, gestuit op fundamenten van huizen uit de dertiende eeuw. De gemeente Heemstede heeft de schuld voor de wateroverlast bij de provincie gelegd. Er wordt te weinig water onttrokken aan de duinen bij Overveen, meent Heemstede. Een bordeel in de gemeente mag wel, maar niet in het centrum of een woonwijk verklaarden de gemeenteraadsleden van Zandvoort. Het ziekteverzuim onder de ambtenaren van Haarlem is met KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 395