ii% uitzonderlijk hoog, ver boven het landelijk gemiddelde, zo constateerden gemeenteraadsleden. De gemeente Haarlem moet 325 miljoen besparen in vier jaar. Dat blijkt uit de nota Grote Stedenbeleid van de regering. 17 Accountantsbureau Ernst en Young vindt de boekhouding van de gemeente Haarlem ondeugdelijk. Er worden tonnen meer uitgegeven dan door de raad is goedgekeurd. 18 Mr. o.h. van wijk (90), van 1948 tot 1974 raadslid voor de arp en later cda en sinds 1953 ook wethouder van Heemstede over- -394- leden. Hij kreeg in 1973 de gouden medaille van de gemeente Heemstede. Het 17e Houtfestival trekt een record-publiek naar het Vlooi- enveld in de Hout. 19 h.p. baard (93), directeur van het Frans Halsmuseum van 1964-1971, overleden. De aanpak van de 'palenpest' in Haarlem Oost, die de funde ring van de woningen bedreigt, vergt meer tijd dan verwacht. Er wordt gestreefd naar behandeling van 1000 woningen per jaar. 21 Zandvoort heeft last van tientallen baldadige Marokkaanse jongeren uit Amsterdam, die strandpachters en supermarkten terroriseren. Delicten zijn: opruiing, diefstal, wildplassen en geluidsoverlast. 24 De honderdste geboortedag van schilder kees verwey (op 95- jarige leeftijd overleden) wordt herdacht met een tentoonstel ling van zijn werk in de Vleeshal. 25 Het Noordhollands Philharmonisch Orkest heeft een protest concert gegeven om aan te tonen dat het ten onrechte met opheffing wordt bedreigd. De landelijke Raad voor Cultuur heeft tot deze opheffing geadviseerd. 27 Boeken en handschriften van Haarlemse schrijvers als o.m. bomans, beets en van deyssel worden met ondergang be dreigd op de daartoe ongeschikte zolder van de Heemsteedse openbare bibliotheek. Landelijke musea azen op de collectie. Juli 1 nancy de jong schouwenburg-brandt (92) te Bloemendaal overleden. Zij was de laatste 'strijdbare' nazaat van de borski- clan, de familie die in de negentiende eeuw eigenaar was van Elswout, Koningshof, Duinvliet, Belvedère, Lindenheuvel, Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 396