Kennemerduinen, Middenduin en Jachtduinen. Zij stond pal voor de rijke historie van de familie en volgde kritisch het beleid van de latere eigenaren van 'haar' familiegoederen. Als bestrijdster van vossen was zij berucht. Dag van de Architectuur: Haarlemse architecten hebben nieu we ideeën geleverd voor het Spaarneplan, in 1995 door de gemeenteraad vastgesteld. Fort-eiland IJmuiden is tijdelijk Fort Lux geworden met een expositie van dertien kunstenaars uit binnen- en buitenland. 3 WIM VAN DER werff (65), oud-directeur van de gemeentelijke -395~ dienst Sport en Jeugdzaken, organisator van tal van sporteve nementen in Haarlem overleden. Haarlem wil de straatprostitutie verbieden. Het aantal ramen (6) en prostitutie-inrichtingen (19) mag niet uitgebreid worden. De gemeenteraad moet er in september over beslissen. 4 Er werken meer vrouwelijke rechters dan mannelijke bij de Haarlemse rechtbank, een landelijk unicum. 7 In tegenstelling tot zijn collega van Haarlemmermeer ziet de Haarlemse burgemeester jaap pop niets in samen met Amster dam te vormen superkorpsen voor politie, brandweer en am bulance. 10 De gemeenteraadsfractie van de pvda wil de gemeentelijke belastingen verhogen. De fractie betoogt: de burgers stellen meer eisen, de stad moet leefbaar, veilig en schoon zijn en dat betekent meer uitgaven. Bovendien loopt de rijksuitkering aan Haarlem terug. De vvd is furieus tegen. 12 De gemeente Haarlem wil haar auto's ombouwen voor aard gas. Als het doorgaat heeft de stad een landelijke primeur. Twee jaar geleden zijn twee vuilniswagens bij wijze van experi ment reeds op aardgas omgeschakeld. Haarlem en buurgemeenten discrimineren op leeftijd bij de woningtoewijzing, klaagt het Landelijk Bureau Leeftijdsdiscri minatie. De gemeente ontkent. 15 Oud-Haarlemmer en dirigent van het Limburgs Symphonie- orkest ed Spanjaard keert zich tegen de opvatting van de lan delijke raad voor Cultuur dat het npo opgeheven moet worden. Het Haarlems beleid is moedig, sportief en interessant. Bovendien krijgt het een uitstekende nieuwe dirigent en heeft Haarlem een voortreffelijke Concertzaal, aldus Spanjaard. 18 b en w van Haarlem vinden dat bij de Sociale Dienst 15 ar beidsplaatsen kunnen verdwijnen omdat de werkloosheid KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 397