sterk is teruggelopen: van 5649 in 1992 naar 3800 in 2000. 20 De proef met drijvende plantenbakken in de Haarlemse grach ten is geslaagd. Dit jaar komen er 75, volgend jaar worden er 300 te water gelaten. 21 De Zijlweg wordt van tien naar zes meter breedte versmald om ruimte te geven aan rijwielpaden. 22 De commerciële IJmond tv wil onder de naam Haarlem tv een plaats krijgen op het kabelnet. Die kans is klein want het net is vol. -396- De gemeente Haarlem wil een inrijverbod voor interlokaal autoverkeer door Spaarndam. 26 Verdeeldheid in de gemeenteraad van Haarlem: moet op het terrein van de voormalige Mariastichting (nu Spaarnezieken- huis) een futuristisch wooncomplex komen met een om het ge bouw slingerend wandelpad van het architectenbureau mvrdv (voorkeur van b en w) of moet het conventionelere ontwerp van architect Thijs Asselbergs (voorkeur van de raadscommis sie) of van het bureau Mecanoo worden gevolgd? 27 De Haarlemse tv-kijker zal in de toekomst via zijn kabel niet langer in zijn basispakket de officiële Engelse, Duitse en Fran se stations krijgen aangeboden, adviseert de plaatselijke pro grammaraad. Die stations worden dan vervangen door com merciële zenders. Een enquête van het Haarlems Dagblad leverde een eensgezind 'nee' over deze plannen op. 28 De Haarlemse ziekenhuizen worstelen met personeelsgebrek. Deze zomer zal slechts 80% van de bedden bezet kunnen wor den. Augustus 1 Een stuk Zandvoorts strand van 250 meter lengte is bij Riche afgezet omdat er munitie uit de Tweede Wereldoorlog is aan getroffen. 2 In de Van Moerkerkenstraat in Haarlem Noord is een 39-jari- ge Haarlemmer doodgeschoten door een 47-jarige overbuur man. De schutter is ingesloten. Hij was geïrriteerd door harde muziek van zijn aan drugs verslaafde buurtgenoot. 6 Een uitzonderlijk druk weekeinde in Haarlem en omgeving. De schattingen van de organisatoren logen er niet om: het eet- spektakel Haarlem Leeft trok zo'n 260.000 mensen, het festival Dance Vally bij Spaarnwoude 55.000 en er zouden 50.000 Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 398