bezoekers zijn geweest bij de Marlboro Masters op het circuit in Zandvoort. 8 Voor het jaar 2002 zal 11 km strand van Zandvoort en Bloe- mendaal tussen de palen 50 en 71 met 1,5 miljoen kubieke meter zand worden opgehoogd, verwacht Rijkswaterstaat. Het minis terie houdt rekening met een zeespiegelstijging van 60 tot 85 cm. Zandvoort moet 800 meter strand tot op twee meter diepte afgraven om uit de oorlog afkomstige explosieven te ruimen. Dit betekent dat veel vakantiehuisjes en het paviljoen Riche -397- gesloten moeten worden. Zandvoort schat de kosten van de ruiming op 2 miljoen gulden waarvan de gemeente een tiende moet opbrengen. Zandvoort en de andere badplaatsen vinden dat het rijk de volle kosten moet betalen, inclusief de schade claims van gedupeerde ondernemers. 11 De rechtbank beslist dat alleen bij koopprijzen beneden de drie ton Haarlemmers voorrang krijgen. Voor woningen met prij zen daarboven mag iedereen meedingen. De Kennemer gemeenten wilden de prijsgrens op 4 ton leggen. 13 Het honkbalteam uit de Verenigde Staten heeft de 20e Haarlemse Honkbalweek gewonnen na een finale tegen Cuba. Bij de opening van de week is oud-international gé hoogen- bos gehuldigd; hij was ooit de oprichter van dit sportfestijn. 15 Boekhandelaar johan hendrik de vries (85) overleden. Hij dreef eerst samen met zijn in de oorlog omgekomen broer en later met zijn te jong overleden zoon Dolf de bekende boek handel aan de Gedempte Oude Gracht en Jacobijnenstraat. 16 De Dorpsraad Spaarndam wil af van de geparkeerde auto's op de Westkolk. De auto's kunnen beter naar een kavel van het volkstuincomplex aan de Kerklaan, menen de leden. 17 Er zijn grote verschillen in wachttijden voor operaties in de ziekenhuizen. Een totale knie-operatie in het Kennemer Gasthuis kost 21 weken geduld, in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk loopt die wachttijd zelfs op tot 36 weken. De Haarlemse kunsthistorica leny slierings heeft onderzocht waarom Haarlem in 1992 de vermaarde experimentele kunst opleiding Ateliers '63 - schepping van oud-wethouder daaf geluk - naar Amsterdam liet verhuizen. 24 Honderdduizenden schaarden zich langs Noordzeekanaal en IJ om de vloot Sail-schepen, waaronder 27 zgn. Tall Ships, van IJmuiden naar Amsterdam te zien varen. Daar schatte de poli tie het aantal bezoekers op 850.000. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 399