25 Rijkswaterstaat en gemeente Zandvoort beraden zich over een proefproject om de strandpaviljoens ook 's winters open te houden. 28 gerard rodenburg (54), directeur Casca in Heemstede, orga nisatie voor welzijn en cultuur, en voorzitter Harmonie St. Michael overleden. De manifestatie Haarlem Jazzstad 2000 is goed geslaagd. Een hoogtepunt was het optreden van de band van Michiel Borst lap. -398- 29 De Heidemij adviseert om het strandverkeer dat van de Span jaardslaan-Wagenweg komt op de Westelijke Randweg linksaf te laten slaan en dan aan te sluiten op de Zandvoorterweg. Heemstede is enthousiast, want dat plan ontlast de Lanck- horstlaan. Haarlem wil er nog over nadenken. 31 Op vacatures komen geen nieuwe huisartsen meer af in Ken- nemerland en Haarlemmermeer, klaagt de District Huisart senvereniging. Verwacht wordt dat 40 procent van de praktij ken de komende vijf jaar wordt beëindigd. Het archief van Kennemerland is in het bezit gekomen van drie geheime zeer gedetailleerde Russische kaarten van Kenne merland, die in 1977 gedrukt zijn. September 1 De raadscommissie Stedelijke Ontwikkeling voelt niet voor een casino in het Raaksgebied. 5 leen verhoef (8o), erevoorzitter en oprichter van badminton vereniging Duinwijck, tevens oprichter van de Nederlandse Badmintonbond, overleden. 6 Er dreigt in Haarlem over twee jaar een nijpend tekort aan tandartsen door veroudering van deze beroepsgroep. 7 De voormalige brouwerij aan het Spaarne, 'De twee klimmen de leeuwen' uit 1612 krijgt na een ingrijpende restauratie een nieuwe bestemming als restaurant. Er is verwarring over de toekomst van het Bomans-archief. Het Bomans Genootschap had de gemeente Heemstede archiefmateriaal in bewaring gegeven, maar wil dat nu over dragen aan het Letterkundig Museum in Den Haag. b en w van Heemstede willen het eigen deel van de collectie onderbrengen bij de Archiefdienst voor Kennemerland. Wat wel en wat niet bij de collectie hoort is echter onduidelijk. Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 400