8 Nog dit jaar zullen proefritten worden gemaakt met een zgn. light-rail als snelle stoptrein op de lijn Amsterdam-Haarlem- Zandvoort. 9 Een scherm van 56 putten, 15 meter diep, moet aan de westzij de van de gemeenten Haarlem en Heemstede het woongebied gaan beschermen tegen wateroverlast uit de duinen, zo oor deelt een ambtelijke werkgroep. Dat gaat minstens 6 miljoen gulden kosten, pwn wil in 2001 de waterwinning uit de duinen stoppen. 11 De bewonerscommissie voor de Stationsbuurt vreest dat de -399- gemeente een overladen bouwprogramma koestert voor het Stationsplein: een nieuwe bibliotheek, congresruimte, winkels en een groot stadskantoor. 14 De provincie Noord-Holland wil zeggenschap hebben over de toekomstige Zuidtangent, die in 2002 Schiphol via Schalkwijk en Haarlem met de IJmond moet gaan verbinden. Maar Haar lem wil zeggenschap over het deel dat over het eigen grond gebied gaat lopen. 16 Plannen voor een busbaan over de Raaks hebben een bestuurs crisis in de gemeenteraad veroorzaakt, vvd en cda verzetten zich tegen de plannen van wethouder karel van broekhoven (Groen Links) om de bus een vrije baan te geven op de Raaks. Teylers Museum heeft twee pastelportretten uit 1785, gemaakt door zijn conservator-schilder wijbrand Hendriks, verwor ven. Afgebeeld zijn johanna avezaat en henricus prins. 17 Oud-wethouder van Zandvoort e.h.c. jongsma (58) overleden. Hij was van 1978 tot 1991 raadslid en daarnaast van 1980 tot 1986 wethouder Sociale zaken. Na een conflict met zijn partij, de vvd, vertegenwoordigde hij sinds 1985 Gemeentebelangen Zandvoort. 20 De voorgestelde busbaan over de Raaks wordt een jaar uitge steld. Dat is het compromis dat de ruzie tussen de Haarlemse wethouders, ed kroskinski (vvd) en karel van broekhoven (Groen Links) heeft beslecht. Ook is besloten dat er voor eind 2002 bij het Postkantoor een busbaan over de Gedempte Oude Gracht komt. 21 hans krol, directeur van de Heemsteedse Bibliotheek, krijgt de Minerva Cultuurprijs 2000 voor zijn verzamel-inspanningen ten bate van de Vereniging Heemstede-Oud Bennebroek. In de zgn. collectie-Krol bevinden zich o.a. herinneringen aan Jacob van Lennep, Nicolaas Beets, Elisa Laurillard, Godfried kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 401