De Eduard Brongersma Stichting wil een groot deel bewaren van de omstreden, als pornografisch beschouwde, collectie van het in 1998 overleden voormalige lid van de Eerste kamer mr. e. brongersma uit Overveen. De Stichting acht dat deel van wetenschappelijke waarde. Justitie is het daar niet mee eens en wil de verzameling voor 80% vernietigen. 9 Prins willem Alexander heeft in Haarlem een aantal rechtza ken tegen drugskoeriers bijgewoond. Daaraan voorafgaand had hij op Schiphol een arrestatie meegemaakt en de daarop volgende voorgeleiding bij de rechter-commissaris. -401- 10 De voetbalclubs Haarlem en Ajax gaan samenwerken. Het is de bedoeling dat veelbelovende spelers in eerste divisieclub Haarlem routine opdoen voor een verdere carrière bij Ajax in de ere-divisie. 16 De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank eist drie maanden voorwaardelijk tegen huisarts p. sartorius uit Over veen, die twee jaar geleden oud-senator mr. e. brongersma (86), bij zelfdoding heeft geholpen op grond van 'ondraaglijk en uitzichtloos lijden'. Later vonniste de rechtbank met ontslag van rechtsvervolging. De kwestie ontlokte landelijk een dis cussie over de toelaatbaarheid van hulp bij zelfdoding. 18 Groen Links-wethouder karel van broekhoven treedt af. De gemeenteraad van Haarlem kiest namelijk in meerderheid voor een minstens 85 miljoen gulden kostende Vondeltunnel onder het Spaarne tussen het industriegebied en Haarlem Noord. De fracties van pvda en Groen Links incl. hun wet houders zijn tegen en voelen meer voor het opknappen van de Waarderbrug. 21 Galerie tania rumpff in de Spaarnwouderstraat heeft uit han den van staatssecretaris r. van der ploeg de Nationale Gale- rieprijs ontvangen. 24 'De Grote Markt bij avond', een schilderij uit 1630 van pieter de MOLijN is door het Frans Halsmuseum in Londen terugge kocht voor 15.000. Het was begin jaren '70 uit het Haarlemse stadhuis gestolen. 25 Onzorgvuldig, zo rappporteert een extern accountantsburo over declaraties en gebruik van dienstauto's door commissaris en gedeputeerden van Noord-Holland. 30 In een ruimte van het Kennnemer Gasthuis gaat de Stichting Rodas een dagcentrum voor psychiatrische patiënten inrichten dat geheel door vertegenwoordigers van de doelgroep gerund kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 403