gaat worden. De Stichting beheert al het activiteitencentrum Het Keerpunt in de Hagestraat. Uit cijfers van het landelijke Centraal Bureau voor Statistiek blijkt dat de groei van de economie van Haarlem (1,5%) en de IJmond (1,3%) onder het landelijk gemiddelde (3,6% blijft. Haarlemmermeer hoort met 5% tot de top in de Nederlandse economie, na Amsterdam met 6,6%. jeanne STRijBis-KAPLAN (68), oud-directeur van makelaarskan toor De Ridder en Strijbis en actief op maatschappelijk gebied, overleden. Twintig Schalkwijkers hebben het ongerief in hun wijk gefoto grafeerd en gaan de foto's projecteren op een reuzenscherm in het Winkelcentrum. Het initiatief is van de opbouwwerker jos DERISSEN. November 1 De waarde van de huizen in Haarlem is sinds 1994 gemiddeld met 70% gestegen. De verschillen tusssen wijken en zelfs stra ten zijn erg groot. Het afscheid wegens pensioen van de directeur van het Frans Halsmuseum derk snoep kreeg extra aandacht door passages in zijn afscheidsinterview in het Haarlems Dagblad, waarin snoep de moeilijke verhouding besprak met de conservator Oude Kunst pieter biesboer. In reactie daarop verklaarden twintig medewerkers van het Frans Halsmuseum dat er geen sprake was van een slechte sfeer in het museum: we werken er met plezier. Als afscheidscadeau ontving Snoep het concept van de wetenschappelijke catalogus van het schilderijenbezit van het museum, die na vertaling gepubliceerd zal worden. Wethouder mevr. a. korf van Velsen is kwaad dat er pas in 2015 een volwaardig ziekenhuis in Haarlem-Noord komt. Het Kennemer Gasthuis heeft uit Den Haag toestemming gekregen in 2003 aan het Delftplein een polikliniek te openen en pas in 2015 daar te starten met een volwaardig ziekenhuis. 2 Provincie en gemeente Haarlem hebben een akkoord bereikt over het beheer en het onderhoud van de vrije busbaan Zuidtangent. De provincie wordt betrokken bij de exploitatie. Bezoekers geven jaarlijks 50 miljoen gulden uit aan culturele activiteiten in Haarlem, waarvan 30 miljoen door bezoekers van buiten de stad. Maar Haarlem verkeert wel in de luwte van Haerlem Jaarboek 2000 31 -402-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 404