Amsterdam en zal daarom in culturele activiteiten meer de eigenheid moeten benadrukken. Aldus het rapport 'De Kunst en de Baat' dat het adviesbureau Lagroup Leisure en Arts Con sulting aan de gemeente heeft uitgebracht. De criminaliteit in Haarlem is vergeleken met 1994 met bijna 30% gedaald. Vooral het aantal inbraken en diefstallen liep terug, maar het aantal aangiften in geweld- en zedenzaken nam wat toe, zo melden in een gezamenlijk rapport gemeente, poli tie en openbaar ministerie. 5 De Kunstlijn, een door stad en directe omgeving uitgezette -4°3- tocht langs kunstgaleries en ateliers, trok in het weekeinde overweldigende belangstelling. Dat was tegen de verwachting in van schrijver louis ferron die de manifestatie had geopend. Hij sprak zijn bezorgdheid uit over het z.i. treurige peil van de getoonde werken. 6 Het terrein aan het Frederikspark waar vroeger het Sportfondsenbad heeft gestaan is afgezet wegens vervuiling met asbest. 7 JAN ARNOLD bomans (85), de spraakmakende broer van schrij ver Godfried, erelid van het Bomansgenootschap, overleden. 8 Schiphol moet een boete van 5 miljoen gulden betalen wegens geluidsoverlast. 10 De regiopolitie Kennemerland gaat het toenemende uitgaans- geweld als belangrijkste actiepunt in het jaarplan 2001 opne men. Het uitgaansleven in Haarlem, Zandvoort en Hoofddorp trekt steeds meer lastige bezoekers uit Amsterdam. 15 De Haarlemse bestuursrechter beslist dat leden van Provinciale Staten van Noord-Holland bij beëdiging de volle dige tekst 'Zo waarlijk helpe mij God almachtig' moeten uit spreken. De emeritus-predikant en statenlid voor Groen Links c.h. koetsier had zich beperkt tot 'Zo waarlijk helpe mij God 16 Restaurant De Bokkedoorns in Overveen staat vijfde in de top- 100 restaurants van het vakblad Lekker en is daarmee het hoogst genoteerd in Noord-Holland. De Componist in Haar lem staat op de 67ste plaats. 18 Het Haarlemse Kunstenaars Overleg heeft zich bij de gemeen teraad beklaagd over de bezuinigingen bij de gemeente-aanko pen van kunstwerken. De feiten in de brief kloppen niet, zegt hoofd culturele zaken mevr. y. van baarle. 20 Wethouder ton smit krijgt het zwaar te verduren tijdens de begrotingszitting van de gemeenteraad als door een rekenfout KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 405