een gat van 1,9 miljoen gulden in de begroting blijkt te zitten. 21 Een vijfde van de 26000 bewoners van Heemstede is ouder dan 65 jaar. Dat legt een zware last op de hulpverlening, stelt de Stichting Welzijn Ouderen. 22 De provincie Noord-Holland heeft zes architecten, van wie drie uit het buitenland, uitgenodigd om ontwerpen in te zen den voor uitbreiding van het provinciehuiscomplex in de Hout. 25 martin kers heeft een indrukwekkend fotoboek gepresen teerd: Haarlems Licht. -404- 26 Graficus pieter wetselaar (77) overleden. Hij werkte 35 jaar bij Joh. Enschedé en Zonen als ontwerper van o.m. bankbiljet ten en postzegels. 27 Projectontwikkelaar Cobraspen dreigt met sloop van de kerk van de Vrijzinnig Hervormden aan de Vestestraat. Er is meer verzet tegen de ingrijpende plannen in het Raaksgebied van de ontwikkelaarscombinatie Amvest/Dura/MAB. 28 De Schoonheids- en Monumentencommissie heeft grote twij fels over de plannen van architect f. van dongen voor uitbrei ding en verbouwing van het Concertgebouw. De eerste windmolen in Ruigoord van nuon is in gebruik. Er komen er 20 tussen Ruigoord en de Coentunnel. In de 'besturingsvisie', gepresenteerd aan de Haarlemse ge meenteraad, wordt ingespeeld op het door de regering voorge stane verdere dualisme in de verhouding tussen college en raad. De wethouders zullen in de toekomst geen raadslid meer zijn en de raadscommissies worden niet langer voorgezeten door een lid van het college, maar door een raadslid. 29 Kunstenaar jo klingers bepleit voor de rechtbank een vergoe ding van 1 miljoen gulden voor afkoop van zijn auteursrecht op een door de gemeente verwijderd kunstwerk uit het Voortingplantsoen in het Rozenprieel. Haarlem wil niet meer dan 10.000 gulden geven. De uitspraak is niet voor maart 2001 te verwachten. December 2 De Provincie Noord-Holland heeft het adviesbureau Palm boom gevraagd plannen te ontwikkelen voor een betere ver keersafwikkeling in Bloemendaal aan Zee. Er moet ruimte komen voor een light-rail en een busbaan. Bloemendaal en Zandvoort moeten meebetalen, maar daar voelen deze gemeenten niet voor. Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 406