4 Voor 15 miljoen gulden zal het zuid-oostelijk deel van Parkwijk ingrijpend vernieuwd worden. 7 In de Egelantier is Media Haarlem geopend, waar overwegend installatiekunst, videokunst en fotografie wordt beoefend. In het gebouw is ook het Nederlands Instituut voor Digitale Fotografie (nidf) ondergebracht, opgricht door fotojournalis ten en fotografen. 8 De vier wijkraden om het Reinaldapark willen een andere plaats voor de moskee die bij de tennisbaan in het park zal komen. Het ziet ernaar uit dat de gemeenteraad daarmee -4°5~ akkoord gaat. 9 In een paginagrote advertentie in het Haarlems Dagblad pro testeert de actiegroep De Hoeksteen tegen de bouwplannen voor het Raaksgebied. De leden bepleiten het behoud van het kerkje De Hoeksteen en het gebouw van de voormalige HBS-a. 10 Er is enorme belangstelling om te komen wonen in de in 2003 te bouwen uitbreiding van het Bakenesserhofje, zoals dit door tekenaar joost swarte en architect henk doll is ontworpen. Regenten van het hofje vinden het een uniek ontwerp. De Haarlemse rechtbank heeft beslist dat bewoners van zorg instellingen recht hebben op een rookvrije plek. Een chronisch zieke patient van de epilepsie-instelling Cruquiushoeve in Heemstede had om een uitspraak gevraagd. Er moet een rook verbod komen op de afdelingen waar deze patient verblijft. 12 Bewoners van de Kleine Houtstraat zijn boos: hun 60 punten tellend actieprogramma om de straat veiliger te maken en een beter aanzien te geven dreigt in een gemeentelijke bureaula te verdwijnen, b en w willen slechts 80.000,- besteden aan bete re verlichting. henk hut, oud-voorzitter van hfc Haarlem, is benoemd tot erelid van de knvb. De bond telde tot dusver slechts twee ere leden. b en w van Haarlem hebben besloten de hoofdverkeersader van de Zuidtangent via de Nassaulaan en de Gedempte Oude Gracht te leiden en dus niet langs de Wilhelminastraat en Rus tenburgerlaan. In 2002 zullen bussen over de route gaan rijden; wellicht komt er op den duur een tramverbinding. Het koororgel uit 1904 aan de noordgevel van de Grote Kerk is na jarenlange restauratie weer in gebruik genomen. 18 vnu wil de publiekstijdschriften en een paar internetactivitei ten gaan verkopen. De opbrengst wordt benut voor een bod KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 407