Vereniging Haerlem Jubileumjaar 'Haerlem 100' Op 2 november 2001 bestond de Vereniging Haerlem 100 jaar. Het gehe le jaar stond in het teken van dit jubileum. Hoogtepunt van het eeuwfeest was het feestelijk concert op 21 september in de Grote Kerk voor de leden van de vereniging. Niet eerder zijn zoveel leden bij een activiteit van de vereniging aanwezig geweest: ruim zeshonderd met driehonderdvijftig introducés. De duizend beschikbare zitplaatsen waren in minder dan twee weken vergeven. Het aantal externe genodigden was met vijftig tot een minimum beperkt. Spijtig genoeg moesten enkele honderden leden teleurgesteld worden. Tijdens het concert klonk uit het Christiaan Müller-orgel, dat bespeeld werd door Anton Pauw, het 'Preludium' en de 'Fuga in D-dur' van J.S. Bach. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Micha Hamel, speelde werken van Beethoven ('Ouver ture Egmont' en 'Symfonie nr. 6') en Joseph Hayden (Concert voor trom pet en orkest in Es). Het Kathedrale Koor Sint Bavo, onder leiding van Fons Ziekman, zong het 'Magnificat Nunc dimittis' uit 'Collegium Regale' van Herbert Howells en 'O clap our hands' van Ralph Vaughan Williams. Zij werden op het orgel begeleid door Albert-Jan Roelofs. Het was een waarlijk Haarlemse gebeurtenis door locatie, uitvoerenden en aanwezigen. Op zaterdag 21 april ontvingen de lezers van het Haarlems Dagblad de speciale bijlage 'De eeuw van Haerlem'. Met deze uitgave wilde de ver eniging brede bekendheid geven aan het honderdjarig bestaan, de doel stellingen alsmede aan haar activiteiten. De redactie van deze Jubileum krant bestond uit Cees van Steijnen, Peter van Graafeiland, Wim de Wagt, David Beekhuis, Jaap Temminck, Wim van Luyken, Piet Arp en Jaap de Jong. De hoofdredacteur was Peter Hammann. De leden van de vereniging buiten Haarlem kregen een exemplaar toegestuurd; de ande ren konden er één in de Hoofdwacht ophalen. In de bijlage stond een bon waarmee lezers van het Haarlems Dagblad zich als lid konden opge- MICHIEL KERSTEN, SECRETARIS

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 158