ven. Deze actie bleek succesvol: meer dan 75 aanmeldingen waren het gevolg. Ter gelegenheid van het eeuwfeest heeft de Vereniging Haerlem strop dassen en sjaals laten vervaardigen. Deze zijn er in een blauwe en rode kleur. Het centrale motief is in goudkleurig draad op de blauwe strop dassen en in zwart garen op de rode stropdassen geborduurd. Hierin is in gestileerde vorm de Hoofdwacht duidelijk herkenbaar met de tekst 'Haerlem 100'. Vrijdag 9 november heeft Haerlem ter gelegenheid van het honderd jarige bestaan de stad Haarlem een bijzonder cadeau aangeboden: acht -I59~ gevelstenen uit de collectie van het Frans Halsmuseum zijn gerestau reerd. Vier stenen zullen ingemetseld worden op hun oorspronkelijke plaats in de stad, de overige stenen krijgen een plaats in de muur van het Frans Halsmuseum aan het Klein Heiligland. Dit project is door het be stuur van de Stichting Geveltekens (Peter van Graafeiland, André Win der, Esther Ras en Henk Michels) geïnitieerd en uitgevoerd. Daarbij is belangrijke financiële steun ontvangen van de Stichting Monumenten- behoud Haarlem. De aanbieding van dit cadeau vond plaats in het stad huis, waar burgemeester J.J.H. Pop de stenen namens de gemeente in ont vangst nam. Op de dag van de aanbieding van het cadeau kreeg de Vereniging Haerlem uit handen van burgemeester J.J.H. Pop de Koninklijke Ere penning. Deze penning, die koningin Beatrix bij haar aantreden heeft ingesteld, werd in ontvangst genomen door Wim van Luyken, de voor zitter van de Vereniging Haerlem. De Koninklijke Erepenning kan toege kend worden aan verenigingen en instellingen die zich verdienstelijk heb ben gemaakt op filantropisch, wetenschappelijk, cultureel of maatschap pelijk gebied. Samenstelling van het bestuur Tijdens de jaarvergadering op 27 juni in de Remonstrantse Kerk werden twee nieuwe bestuursleden benoemd: Johannes van der Weiden en Michiel Kersten. Van der Weiden zal als bestuurslid worden belast met het voorzitterschap van de werkgroep Gebouw en Omgeving. Hij is de opvolger van Nanette van Goor die haar functie neerlegde om persoon lijke redenen. Van der Weiden is docent sociologie van de Gebouwde Omgeving en Materiële Cultuur aan de Universiteit van Amsterdam. Michiel Kersten is adjunct-directeur bij het Frans Halsmuseum en maakt voortaan als secretaris deel uit van het bestuur. Hij volgt Don Bijl VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 159