Jaarboek Het Haerlem Jaarboek 2000 werd op 15 juni gepresenteerd in de Staten zaal van het Provinciehuis. Het eerste exemplaar van het jubileumboek werd uitgereikt aan de beschermheer van de Vereniging, prof. dr. J.A. van Kemenade, Commissaris der Koningin in Noord-Holland. Bestuurslid dr. Boudien de Vries luisterde deze bijeenkomst op met de voordracht: Een gewone vereniging? De Vereniging Haerlem en het Haarlems verenigings leven omstreeks 1900. De presentatie van het Jaarboek werd door een groot aantal gasten van binnen en buiten de Vereniging bijgewoond. Na de presentatie werd aan Karei Schuyt het Lidmaatschap van Verdienste uitgereikt. Hij maakte van 1976 tot 1986 deel uit van het bestuur en van 1971 tot 2001 van de redactie van het jaarboek. Zijn uitgeverij Schuyt Co trad ook op als uitgever van het jaarboek. In dit jaarboek is een uit gebreide geschiedenis van de vereniging in de jaren 1976-2001 van redac tielid Ab van der Steur opgenomen. Nieuw opgenomen is de ledenlijst van de Vereniging Haerlem. Nieuwsbrief De Nieuwsbrief verschijnt inmiddels al tien jaar. Ook dit jaar hebben de leden vier nummers ontvangen. Na tien jaar in een vrijwel gelijke lay-out is de Nieuwsbrief in een nieuw jasje gegoten om ook daadwerkelijk te laten zien dat de Vereniging zich op vele terreinen blijvend vernieuwt. De nieuwe vormgeving van de nieuwsbrief is verzorgd door Roland van Helden. Vier jaar lang, vanaf september 1997, in totaal achttien uitgaven, is Eduard Nieuwenhuijzen Kruseman als redacteur/bestuurslid verant woordelijk geweest voor de nieuwsbrief. Met ingang van 2002 zal hij het redacteurschap overdragen aan Jaap de Jong, oud-journalist en partner bij het Communicatie Adviesbureau Van Luyken, en Marly Bergman, zelfstandig communicatie adviseur. Evenals in de voorgaande jaren is de Nieuwsbrief door Drukkerij Excelsior te Haarlem gesponsord. Hoofdwacht De Hoofdwacht was vanaf 28 april tot 30 september op zaterdag en zon dag tussen 13.00 en 17.00 uur opengesteld voor leden en belangstellenden. Een groep vrijwilligers, gecoördineerd door Agnes Lommerse, Ellen van Putten en met hulp van Henk Ahles, heeft ervoor gezorgd dat toeristen, Haarlemmers en leden gastvrij ontvangen zijn. De openstelling van de Hoofdwacht draagt in belangrijke mate bij aan de naamsbekendheid van VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 161