ber vond de terugreis naar Haarlem plaats die rimpelloos verliep. Deze excursie was mede mogelijk gemaakt door twee Franse bedrijven: Imaje Coding Technology bv en Schneider mgte bv te Haarlem. Verder werd subsidie ontvangen van de gemeente Haarlem. Lezingen De lezingen stonden net als de excursies in 2001 in het teken van het eeuwfeest. Door bestuurslid Edzo Huisman werden de volgende lezingen -164- georganiseerd. Op 26 april hield Joop Mourik een lezing over de geschiedenis van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging, afdeling Haar lem. Ook deze vereniging vierde in 2001 haar honderdjarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan werd een tentoonstelling georganiseerd in Huis Ter Kleef en werd een boek uitgegeven. Op 7 mei volgde een lezing over de geschiedenis van de bekende Haar lemse feestartikelenwinkel Jan Monnikendam, die ook dit jaar honderd jaar bestond. De huidige eigenaar van de winkel, de heer Jos Groskamp, gaf een lezing over de rijke en kleurrijke geschiedenis van de winkel die hij baseerde op het onderzoek van Marcel Bulte. De lezing werd afgewis seld door talrijke goocheltrucs in het bijzonder met speelkaarten, die de heer Herman Koster uitvoerde. Op donderdag 6 december 2001 werd in de schouwburg van Haarlem voor de leden door de directie van de schouwburg een toelichting gege ven op de plannen tot verbouwing. Ten slotte hield oud-bestuurslid Wim Cerutti op donderdag 13 decem ber een lezing over de geschiedenis van het stadhuis naar aanleiding van zijn onlangs verschenen boek Het stadhuis van Haarlem. Hart van de stad. De Werkgroep Gebouw en Omgeving De Werkgroep Gebouw en Omgeving zet zich in voor het behoud en de versterking van de kwaliteit van de gebouwde omgeving in Haarlem, met bijzondere aandacht voor de publieke ruimte. Onder gebouwde omgeving wordt verstaan de door de mensen gemaakte en te maken omgeving in de meest ruime zin zoals: gebouwen, parken, pleinen, bruggen, straten, straatmeubilair. De inzet van de werkgroep bestaat in de eerste plaats uit het nauwkeurig volgen van de ontwikkelingen bij grote projecten zoals de Raaks, het Stationsplein, het Ripperdaterrein, de Appelaar, de stads schouwburg en het Rookmaakerterrein. Voor elk van deze projecten zijn Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 164