werd ook deelgenomen door enkele leden van de Schoonheidscommis sie, ambtenaren van de gemeente Haarlem en medewerkers van de firma Slokker. In verband met de ontwikkeling van de openbaar vervoersverbinding aan de zuidrand van de Noordelijke Randstad, de zogenaamde 'Zuid Tangent' werd een studieavond gehouden over stedelijk openbaar ver voer onder leiding van ir. Boudewijn Bach, verkeersdeskundige werk zaam aan de Technische Universiteit te Delft. Aan deze avond werd ook deelgenomen door enkele vertegenwoordigers van de bewoners van het 166— Stationsplein en omgeving. De werkgroep kwam in totaal twaalf maal bijeen. Daarnaast waren er onregelmatig bijeenkomsten in kleine groepen om bepaalde projecten grondig door te lichten. De werkgroep bestond eind 2001 uit elf actieve leden. Stichting Geveltekens Voor de Stichting Geveltekens van de Vereniging Haerlem stond het jaar 2001 bijna geheel in het teken van de werkzaamheden ten behoeve van het cadeau aan de stad door de vereniging in verband met het 100-jarig bestaan. Een zevental stenen aanwezig in het Frans Hals Museum zijn gerestaureerd en worden weer aangebracht in de oorspronkelijke panden in de stad of indien dat niet meer mogelijk is in de achtermuur van het museum aan het Heiligland. Door vertraging met vergunningen en de benodigde contracten met de eigenaren van de panden zullen de stenen pas daadwerkelijk in de loop van het jaar 2002 worden aangebracht. Daarnaast zijn verschillende gevelstenen met advies van de stichting bij diverse panden in de stad gerestaureerd. In de loop van het jaar ver trok Esther Ras wegens verhuizing uit het bestuur, terwijl aan het eind van 2001 de voorzitter Peter van Graafeiland uit het bestuur is vertrok ken. Beiden, maar vooral Peter van Graafeiland hebben veel voor de Stichting betekend en het vertrek wordt dan ook zeer betreurd. Bij het schrijven van dit jaarverslag waren nog geen nieuwe bestuursleden be noemd. Het bestuur bestaat verder uit André Winder, Henk Michels, Wim van Luyken en Michiel Kersten. Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 166