Historische Werkgrc Vereniging Haerlem -170- Het jaar 2001 was voor de Historische Werkgroep een jaar van ups en downs. Als elementen van 'laagtij' moeten worden genoemd het vertrek als voorzitter van de heer Marcel Bulte, die gelukkig wel als gewoon lid bij de werkgroep blijft. De stimulans van zijn persoonlijkheid en van zijn enorme kennis betreffende historisch onderzoek in het Haarlemse blijft tot onze vreugde aanwezig. Andere gewaardeerde leden van de werk groep hebben afscheid genomen. In het begin van het jaar was dat me vrouw Marion Wigchert, wier project 'De Kamp en de Heilige Landen' daardoor - voorlopig - tot stilstand is gekomen. Mevrouw Liesbeth Sie- perda-Staab, een actief lid van de werkgroep, nam in het voorjaar af scheid. In oktober trokken opnieuw drie leden zich terug. Na jarenlange enthousiaste inzet verlieten ons mevrouw drs. Tony Lindijer en mevrouw Let Vogelzang. Zij hebben aan talloze projecten en publicaties hun mede werking verleend en de werkgroep heeft hen met lede ogen zien vertrek ken. De heer Henk Becker maakte eveneens bekend ermee te willen stoppen. Aan hen allen dient lof te worden toegezwaaid voor hun en thousiasme, hun langjarige inzet en alles wat zij voor en met de werk groep hebben bereikt. Aan het resultaat is voor de buitenstaander niet altijd de langdurige inspanning af te lezen. Dank voor alle bijdragen, groot en klein, vanaf het nemen van het voortouw tot aan het 'waterdra- gen' en de veelvuldige, ongetelde en ongenoemde ondersteuning van anderen. Een ware uittocht van coryfeeën - een stevige aderlating voor de werkgroep. Toch is er ook ruimschoots reden tot tevredenheid. De navol gende nog lopende onderzoeksprojecten tonen in hun gestage voortgang de wezenlijke continuïteit van de werkgroep aan. - Het project 'Haarlem in de Eerste Wereldoorlog', gecoördineerd door de heer Wim Duba. - Het project 'Beschavingsoffensief' van vlak na de Tweede Wereld oorlog, met name in Haarlem, dat eveneens door de heer Wim Duba wordt gecoördineerd. LENY WIJNANDS-VAN DER LEIJ

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 170