Het project 'Vereniging Geloof en Wetenschap', coördinatie mevrouw drs Leny Wijnands-van der Leij. Het project over vier eeuwen bloembollenteelt en bloembollenhandel, gecentreerd rond Haarlem als bakermat van deze tak van nijverheid, nadert na enige jaren van noeste arbeid thans zijn voltooiing. De beide auteurs, de heren Marcel Bulte en Wim Post, zijn in eindbespreking met uitgeverij De Vrieseborch. Gemikt wordt op een verschijnings datum rond de opening van de Floriade in april 2002. Ook het project 'Scheepmakersdijk en Harmenjansveld' door de heer Marcel Bulte nadert zijn definitieve vorm. Dit manuscript ligt even eens bij de uitgever. Het zal als nr. 57 in de serie Haarlemse Miniaturen worden uitgebracht. - Verder is het project 'De begraafplaats aan de Kleverlaan afgerond waaraan onder anderen door mevrouw Tony Lindijer en de heer Marcel Bulte bijdragen werden geleverd. Het boek, geschreven dooi mevrouw drs. Margreeth Pop en de heer drs. Jaap Temminck zal even eens in 2002 in druk verschijnen. Het stemt tot blijdschap dat de werkgroep tegen het eind van 2001 twee nieuwe (gast)leden heeft kunnen begroeten, met de inbreng van een eigen onderzoeksproject. - Het onderzoek van de heer Kees Otter naar de ontwikkeling van het gebied tussen de gasfabriek en de Harmenjansweg. - Een promotie-onderzoek van de heer Frank Suurenbroek, aio aan de Vrije Universiteit te Amsterdam naar de ontwikkeling van de stads- randgebieden van Haarlem. Voorts zijn er verschillende initiatieven ontwikkeld om met een 'eigen gezicht naar buiten te treden en tevens intern te communiceren. - Plannen voor het ontwerpen van een eigen website. Coördinatie de heer Arjan Vink (penningmeester werkgroep). - Plannen voor het ontwerpen van een eigen, praktisch gerichte nieuws brief voor de werkgroep, waarin behalve een verslag van de meest recente bijeenkomst ook het menselijk wel en wee van de leden, als mede een korte herinnering aan de eerstvolgende bijeenkomsten een plaats zullen krijgen. Coördinatie de heer Henk Ahles (secretaris werkgroep). - Plannen voor het vastleggen van de geschiedenis van de werkgroep zelf (dit zal een werkgroepsproject worden zodra verschillende nog lo pende projecten zijn afgerond). Coördinatie mevrouw Leny Wijnands (per 1-1-2002 voorzitter van de werkgroep). Memorabilia: - Aan het eind van het jaar 2001 telde de groep 10 actieve leden. VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 171