zich op die manier voor de verfilming van Eline Vere. Hoffman had Bella leren kennen in het Concertgebouw. Ze bleef met haar 'eeuwenoude' leeftijd graag betrokken bij de jeugd. Zo kreeg ze op haar honderdste verjaardag een aubade van de kinderen van de naburige Montessorischool. Maar het liefst bleef ze op de achter grond. Toen de echtgenote van burgemeester Pop bij Bella's eeuwviering namens de gemeente op bezoek wilde komen vond ze dat overdreven en onnodig. Ze vierde haar verjaardagen liever met familie (neef Jan Naeff en diens vrouw Renée waren haar grote en vertrouwde toeverlaat) en -182- bekenden. Onder die bekenden waren bijvoorbeeld oud-leerlingen van haar man, die lesgaf aan de nu veel omstreden hbs aan de Raaks. Bella wandelde graag en had een ijzersterke conditie. Die hield ze op peil, zou je bijna kunnen concluderen, door te genieten van shaggies en lekkere glaasjes port. Ze was een nachtmens; als het kon gesprekken voe ren en veel lezen. Ze wilde per se bij de tijd blijven. Iedereen zou mogen wensen op een dergelijke manier de leeftijd der zeer, zeer sterken te bereiken. In het Frans Halsmuseum zal men diverse van haar kunstbezittingen kunnen terug vinden, als herinnering aan een aimabele, kunstzinnige vrouw: Bella van Tussenbroek-Naeff. Jan van der Veer 5 augustus 1912-30 maart 2001 Beetje introvert, onwrikbaar en altijd bezig met kunst. Tot zijn tachtigste stapte Jan van der Veer iedere dag op de fiets voor zijn dagelijkse gang naar het atelier. Daar daalde de schilder/graficus af in zijn eigen door olieverf- en sigarettenlucht bezwangerde wereld tot het etenstijd was. Toen collega en tegenwoordig voorzitter van de Vishal Harm van Ee het atelier in de Linschotenstraat overnam, moest hij bij de aanblik van de muren wel even slikken. Doordat Van der Veer tientallen jaren hartstochtelijk had doorgerookt, zag het atelier, ooit wit, er geel bruin aangeslagen uit. Volgens dochter Maaike was hij zo'n typisch kunstenaarstype: 'Een beetje introvert en altijd bezig met de kunst. Daar leefde hij voor. Nee, ondanks een flitsende start - toen hij nog op de Rijksacademie zat kreeg hij de Mr. Johan Cohen Gosschalkprijs, waardoor hij een jaar lang een aparte loge (atelier) op de academie tot zijn beschikking had - was het HANS ROMBOUTS Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 182