in een koepeltje aan de Vecht wonen om daar in alle rust zijn molenboek te schrijven. Meer dan vijftig jaar maakte Warnaars deel uit van het bestuur van de historische Vereniging Haerlem. Vele malen organiseerde hij de jaarlijk se excursies van de vereniging. Daarnaast bekleedde hij tal van functies in monumentenorganisaties, zoals de Bond Heemschut en de Vereniging Hendrick de Keyser. Ook was hij bestuurslid van de Amsterdamse Carilloncommissie en van de Nederlandse Klokkenspel Vereniging. Zijn neef J. Warnaars: 'Mijn oom was direct na de oorlog in Amster dam, samen met onder anderen Romke de Waard, raadsheer bij de Hoge Raad maar vooral orgel- en carillonliefhebber, ook de initiatiefnemer en de drijvende kracht om de carillons weer te laten bespelen. Dat ging dan om de carillons van bijvoorbeeld de Noorderkerk en de Zuiderkerk en nog een aantal kerken. Hij had alle sleutels van de klokkentorens van de kerken in het centrum. Dat was heel uitzonderlijk, dat de gemeente Amsterdam die sleutels aan een particulier gaf. Er was een tijd dat mijn oom op Koninginnedag en Bevrijdingsdag familie en kennissen naar Amsterdam uitnodigde. In ploegen gingen ze dan de verschillende kerken langs om de klok te luiden. Daar had hij dan een bijzonder plezier in.' In Haarlem was Hans Warnaars ook lid van de zogenoemde 'Keyenclub', een illuster gezelschap van liefhebbers van Lieven de Key, de Vlaamse bouwmeester die zo'n duidelijk stempel op Haarlem heeft gedrukt met onder meer de Vleeshal en de toren van de Nieuwe Kerk. In het midden van de jaren '90 hield Warnaars bij hem thuis nog een reume van leden van die club. Trouwe leden waren het, want het lid maatschap stamde bij allemaal nog uit de tijd van hun middel bare school. Een van die leden is prof. mr. J.Th. de Smidt uit Haarlem en hij vertelt dat die Keyenclub Hans Warnaars bijzonder dier baar was. De Smidt: 'Die club werd opgericht in het begin van de Tweede Wereldoorlog. Hoe oud waren we, zestien, zeven tien jaar en Hans was onze eer ste senior, Wim Vrijland, de jurist, de tweede. Andere leden waren Theo NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 185