Wieringa, de schilder, Jan Haak, die historicus is geworden, en er waren ook een paar jongedames bij. We hielden ons bezig met Lieven de Key en het begon met onze belangstelling voor oude gebouwen. We maakten wandelingen en hielden voordrachtjes over de meest verschillende onderwerpen. Meestal ging het wel over de geschiedenis van Haarlem, maar ook over muziek en er werd ook muziek gemaakt. Zo tegen het eind van de oorlog hebben we een bundeling gemaakt van al die stukjes van voordrachten en dat als een soort handgeschreven boekje aan Hans cadeau gedaan. Want Hans was altijd de grote animator. Hij nam ons ook -186- overal mee naartoe. Ik herinner me nog goed dat we eens naar Amsterdam gingen. Zijn vader had daar een groot assurantiekantoor aan de Oudezijds Voorburgwal, dus midden in de rosse buurt. Hans gaf ons een excursie en liet ons al die prachtige oude geveltjes zien. Maar wij waren in onze puberjaren, dus wij vergaapten ons aan wat er achter de ramen beneden allemaal te zien was. Dan zei Hans: "Nee, niet daar, maar daar moet je kijken."' Tijdens de laatste reünie van de Keyenclub, bij Hans Warnaars thuis, kwam dat boekje, dat hij altijd als een kostbaar kleinood heeft gekoes terd, weer boven tafel. De Smidt: 'Waar het nu is weet ik niet, het zou jammer zijn als het verloren gaat.' Verloren gaat het niet, want neef Jo hannes heeft het voorlopig onder zijn hoede. Als monumentenbeschermer bestookte Warnaars menig gemeentebe stuurder of instantie met brieven over grote en kleine zaken. Dat ging van de herbouw na de grote brand in historisch Middelburg - waar hij een groot aandeel in had, omdat hij als hobby de historische binnenstad vrij wel geheel op kleurendia's had vastgelegd - tot aan de afgewaaide dak pan van het kerkje in Spaarnwoude, die na zijn brief onmiddellijk weer werd rechtgelegd om de door Warnaars voorspelde lekkage te voorko men. Hij kreeg er een persoonlijke dankbriefje voor van de burgemeester van Spaarnwoude. Zijn laatste wapenfeit in onze regio was het geheel laten herstellen van het uurwerk en slagwerk van de klok uit het gesloopte houten klokhuis van Zocher, dat in Overveen tegenover de Zijlweg stond. Voor dat uur werk dreigde de schroothoop, maar door Warnaars toedoen kreeg het een prominente plaats in het gemeentehuis van Bloemendaal. Fotoverantwoording De foto's van M.T. Funke Küpper, J.P. Kloos en Bella van Tussenbroek zijn afkomstig van Fotopersbureau United Photos De Boer bv. PIET ARP Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 186