Kroniek Januari 7 Circus Renz kreeg in Haarlem het record aantal bezoekers van vijfentwintigduizend mensen en moest zelfs een extra voorstel ling geven. 9 b en w van Haarlem gaan akkoord met plannen om van de Gedempte Oostersingel, de Papentorenvest en de Amsterdam sevaart op termijn weer grachten te maken. n De Haarlemse gemeenteraad besluit in grote meerderheid dat de Zuidtangent dwars door de Haarlemse binnenstad over de Gedempte Oude Gracht gaat rijden. 12 De Haarlemse Vaardagen keren terug in 2002. Dat heeft de stichting Haarlemse Vaardagen besloten. In 1998 werden de vaardagen voor het laatst gehouden. Het thema voor 2002 wordt bloemen. 16 ANTHONIUS VAN den heuvel (86) - ome Toon - vermaard Haarlems kastelein, overleden. Ome Toon was een sociale kroegbaas oude stempel: het drinken liet hij aan de klanten over, zelf heeft hij z'n leven lang geen druppel alcohol ge proefd. 17 De nieuwe directeur van het Frans Halsmuseum karel scham pers legt een bom onder de jaarlijkse kunstaankopen door de gemeente. Hij wil zélf bepalen welk werk van Haarlemse kun stenaars wordt aangekocht in plaats van een speciale commis sie. 18 In Sotheby's in Amsterdam zijn plannen ontvouwd om in Haarlem een uniek ziekenhuismuseum te vestigen. Gezocht wordt naar een pand in het museumkwartier. Het moet een instituut worden met Europese uitstraling en aandacht voor historische en futuristische ontwikkelingen in de gezondheids- zorg. 19 Van de toren van de Grote Kerk zijn twee vergulde bollen KO VAN LEEUWEN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 187