Aan de oever van het Spaarne is een verborgen industrieel monument tevoorschijn gekomen: het pand van de vroegere kranenbouwer Figee. Nadat de beplating was verwijderd, werd het oorspronkelijke gebouw weer zichtbaar. De buitengevels worden gerestaureerd en architect max van aerschot zal klei ne bedrijfseenheden voor het gebouw ontwerpen. 13 De gemeente Haarlem besluit het komende halfjaar geld te geven aan een ziekenboeg voor daklozen in het sociaal pen sion van het Leger des Heils aan de Zijlsingel. Tot voor kort -190- werden daklozen die ziek werden na een dag weer de straat op gestuurd. 15 De oude meesters in het Frans Halsmuseum hebben onder lei ding van conservator oude kunst pieter biesboer een nieuwe opstelling gekregen. Opvallend aan de herschikking is dat het daglicht weer een grotere rol speelt. Gordijnen zijn verwijderd en in de zaal met de schuttersstukken is het glazen dak, dat met een plafond was afgeschermd, weer in ere hersteld. 15 Ook de Haarlemse gemeenteraad staat achter de nieuwbouw- plannen voor het Raaksgebied. 19 De Oprechte Haarlemse Stadspartij maakt bekend dat zij vol gend jaar de verkiezingen ingaat als Leefbaar Haarlem. 21 NicoLAAS 'kiek' giltay veth (1928) overleden. Hij werd het geheugen van de Koninklijke voetbalvereniging hfc genoemd. Na zijn voorzitterschap (1979-1984) bleef hij aan de club ver bonden als adviseur. Giltay Veth was jurist en tot zijn 70ste jaar algemeen voorzitter van het College van Arbiters van de 22 Het Frans Halsmuseum luidt de noodklok over de situatie van het depot. Het is sterk verouderd en de situatie wordt onhoud baar genoemd. Er worden twintigduizend kunstwerken bewaard ter waarde van een half miljard gulden. 23 Acteur-regisseur jaap wieringa (1945) overleden. Hij speelde en regisseerde onder andere bij de Haagse Comedie met paul steenbergen en ko van dijk. Hij was voorstander van het 'ouderwetse toneel' en toen hij z'n draai niet meer bij de gezel schappen kon vinden, begon hij vanuit Haarlem zijn eigen impresariaat. 24 karel schampers, directeur van het Frans Halsmuseum, vraagt de gemeente om een haalbaarheidsonderzoek naar een nieuw opslagdepot. 27 Architect s. yavuz presenteert de Haarlemse schoonheidscom missie zijn ontwerp voor een moskee in het Reinaldapark. De KNVB. Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 190