Het Haarlemse modellenbureau Models For You, dat de Bloe menmeisjes op i april zou presenteren, ziet daar van af. De ruzie gaat over geld en het ontbreken van een deugdelijk con tract. Het modellenbureau heeft het vertrouwen opgezegd in de vvv Zuid-Kennemerland. Volgens wethouder lia kroskin- ski hoeft dat niet het einde te betekenen van het instituut Bloemenmeisjes. De problemen rond de verbouwing en uitbreiding van het Con certgebouw zijn opgelost. De Schoonheids- en monumenten- -192- commisssie is akkoord gegaan met een gewijzigd ontwerp van architect f. van dongen. 14 De laatste zusters Franciscanessen vertrekken uit het verzor gingshuis St. Jacob in de Hout. Met het vertrek van de zusters verona, servatia en siLVESTRA wordt een bijna 150-jarige geschiedenis afgesloten. Elisabeth kraak, de 'moeder' van de Haarlemse Bloemen meisjes, krijgt de Haarlem Promotiespeld uit handen van bur gemeester jaap pop. 15 Bij de nieuwe Appelaar komt een overdekte fietsenstalling met bijna vijfhonderd plaatsen. Dat gebeurt op initiatief van de pro vincie, die van mening is dat bij de bebouwing van het Appe laarterrein ook rekening met fietsers moet worden gehouden. 16 De nieuwbouw van de Janskliniek gaat zeker twee miljoen gul den meer kosten dan geraamd. Dat schrijft burgemeester jaap pop in een brief aan de raadsleden. De overschrijding houdt verband met de scheuren die ontstonden in de muur van de naast het bouwterrein gelegen Janskerk. Deze ontstonden toen de damwanden de grond in werden getrild. De gemeente wil vier panden in het Raaksgebied onteigenen. Het gaat om het kerkje de Hoeksteen, de voormalige wijnkerk op de hoek van de Jacobsstraat/Vestestraat, een woonhuis in de Drossestraat en de interieurzaak Oremus op de hoek van de Wilhelminastraat en de Vestestraat. 19 Het college van b en w vindt dat het plan van architect her man hertzberger voor het Paswerkterrein aan de Noord- Schalkwijkerweg kan worden uitgevoerd. Wethouder jan haverkort noemt het plan door zijn bijzondere architectuur een verrijking voor Haarlem. De eerste paal moet halverwege 2002 de grond in. Er komen 124 woningen. Houthandel Peltenburg fuseert met Keur Hout- en Bouw materialen. De gebouwen aan het Spaarne, sinds 1827 een ver trouwd beeld, zullen verdwijnen. Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 192