20 Fotostudio Nell Herbert aan de Lange Veerstraat kondigt aan per 26 mei de zaak te sluiten. De vermaarde portretstudio bestaat 65 jaar. 21 Violist JAN HESMERG (1915) overleden. De oud-concertmeester van het Noordhollands Philharmonisch Orkest stond bekend als een uitstekend muziekpedagoog. Hij had een grote leerlin- genkring. 2De Overveense projectontwikkelaar Cobraspen Luigi rins - koopt voor 2,5 miljoen gulden het kerkje De Hoeksteen aan de Raaks. Volgens de gemeentelijke plannen moet de kerk wij ken voor woningbouw. Eerder kondigde de gemeente aan de kerk te willen onteigenen. Wethouder ed kroskinski toont zich verbolgen over de plotselinge aankoop. Hij denkt dat er vanuit de geheime vergadering, waarin werd besloten dat ge meente het voorkeursrecht bij de koop zou uitoefenen is gelekt. De vroegere stadsarchitect wiek röling is een procedure begonnen om de sloop van de Kleine Zaal van het Con certgebouw en de inspeelruimte, die hij ontworpen heeft, tegen te gaan. röling beroept zich op zijn auteursrecht en voelt zich persoonlijk gekwetst. 24 Kunstverzamelaarster bella van tussenbroek-naeff (189») overleden. Zij was bevriend met onder anderen Kees Verwey en Charlotte van Palland. Een deel van haar kunstverzameling, waaronder schilderijen van Breitner, heeft zij nagelaten aan het Frans Halsmuseum. 27 Groep 8 van de Beatrixschool ontvangt 31 Duitse scholieren uit Osnabrück, de Duitse partnerstad van Haarlem. De uitwisse ling gebeurt voor de tiende keer. Het college van b en w stemt in met een hogere bebouwing van het Ripperdaterrein. In plaats van 14 mag er tot 18 meter wor den gebouwd. Architect bob van reeth wil met zijn P'an 'Huzarenstuk' 350 woningen realiseren in een autoluw wijkje. 28 In gebouw Olympia aan de Kinderhuissingel komen kantoren. Lange tijd waren er kunstenaars in gehuisvest, die er ook expo seerden en performances hielden. Olympia werd in 1895 als overslagmagazijn gebouwd in opdracht van de Hollandse IJzeren Spoorweg Maatschappij. De provincie koopt bij Sothe by's in Amsterdam een unieke achterglasschildering uit 1776 van de Duitse kunstenaar jonas zeuner. Het stelt de buiten plaats Welgelegen voor die later afgebroken werd voor de bouw van het Paviljoen Welgelegen (1789). KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 193