30 Schilder-graficus jan van der veer (1912) overleden. Toen hij 82 was nam hij een drastische beslissing: hij liet al z'n kunst werken veilen, anders zou z'n vrouw er later maar mee zitten. Van der Veer was vele jaren lid van de kunstenaarsgroep Kunst Zij Ons Doel. April 2 Toneelgroep Het Volk speelt Glazen Kin, een nieuw toneel- -i94~ stuk van de Haarlemse romancier louis ferron, dat hij speci aal voor Het Volk schreef. Het stuk laat het kapotte leven van een voormalige bokser zien. 8 Nieuwe Haarlemse Bloemenmeisjes presenteren zich in hotel Lion d'Or. Vijftien jonge Haarlemse vrouwen werden geselec teerd. Daarmee zijn de bloemenmeisjes weer helemaal terug, aldus wethouder lia kroskinski. 9 In het provinciehuis van Haarlem worden zes plannen gepre senteerd voor de nieuwbouw die het gedeelte langs de Dreef moet vervangen. Er moet onder meer een nieuwe statenzaal, een congresfaciliteit en een ondergrondse parkeergarage met 200 plaatsen komen. 9 Leerlingen van het Stedelijk Gymnasium komen massaal in actie op de Grote Markt, voor het stadhuis. Aan onderwijswet houder betty van viEGEN bieden zij een brief aan waarin om meer geld voor onderwijs wordt gevraagd. 10 De vier wijkraden die betrokken zijn bij de woningbouw op het Ripperdaterrein weigeren in te spreken op de plannen die de gemeente ter inzage heeft gelegd. Zij voelen zich niet seri eus genomen door de gemeente, nu ingestemd is met hogere nieuwbouw op het terrein. Commissaris van de koningin jos van kemenade slaat de eer ste paal voor de nieuwe Toneelschuur aan de Lange Begijne straat. Het ontwerp voor het nieuwe theater is van stripteke naar Joost swarte. Het is uitgewerkt in samenwerking met architectenbureau Mecanoo uit Delft. 11 marjan scHARLOO, directeur van het rijksmuseum Het Konink lijk Penningkabinet in Leiden, wordt de nieuwe directeur van Teylers Museum. Zij begint op 1 september 2001 en volgt eric ebbinge op, die na bijna twintig jaar op 1 juli vervroegd met pensioen gaat. Tijdens graafwerkzaamheden voor de nieuwbouw van de Jans- Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 194