van de Japanse bezetting van Nederlands Indië, is gastspreker. vvD-raadslid lia blesgraaf veroorzaakt opschudding door de woonschepen en woonarken die in het Spaarne liggen schuur tjes op het Spaarne' te noemen. De Haarlemse woonarkbewo ners voelen zich gekwetst. 7 Prinses margriet opent de Gravinnehof, ook wel het hofje van de 21ste eeuw genoemd. Het is een eigentijdse toevoeging aan de historische Haarlemse hofjes. In het nieuwe hofje mogen ook mannen en echtparen wonen. io De Haarlemse jacoline faber-kerver mag de titel 'Master ot Dollmaking' dragen. De meesterpoppenmaakster verwierf de titel in het Duitse Bad Homburg, waar zij door een internatio nale jury werd onderscheiden. 11 Hofleverancier van der pigge, de drogist aan de Botermarkt, heeft prins bernhard 'misbruikt' als reclameobject voor zijn zonnebrandmiddel Pigge-bruin. De Rijksvoorlichtingsdienst is ontstemd over een oude foto van een gebruinde prins in de eta lage. Het portret moet eruit, maar Van der Pigge mag het pre dikaat Hofleverancier blijven voeren. 12 Haarlem krijgt dertien miljoen gulden minder dan gehoopt van het rijk voor de aanpak van de palenpest, waar veel funderin gen van oude arbeiderswijken in de stad door getroffen zijn. De Haarlemse componist hans kox heeft de eervolle opdracht gekregen in het kader van de Serie Gemeentelijke Orgelcon certen een nieuw werk te schrijven voor het Müllerorgel in de Grote Kerk. Het gaat 'The Darkling' heten; de première is op 2 oktober. 15 Het beeld van frans hals, van beeldhouwer hendrik adol- phe scholtz, dat in het Florapark staat, wordt schoongemaakt. Vuilaanslag en aantasting door kalk worden verwijderd maar het typische groene patinalaagje, dat ontstaan is door oxidatie van het brons moet intact blijven. 16 guus lips die 57 jaar werd overleden. Na de sluiting van de bioscoop Studio, waar hij bedrijfsleider was, nam Lips de zaak over en maakte er een grand café van. Daarnaast was hij antro poloog en cinefiel. Een deel van het café behield hij voor thea terfaciliteiten. 17 Van de hand van Alexander de bruin verschijnt het boek De schatten der Pellicanisten, een boek over de collectie blazoe nen van de Haarlemse sociëteit Trou moet Blycken, die in 2002 vijfhonderd jaar bestaat. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 197