Het literaire tijdschrift De Zingende Zaag van de Haarlemse dichter george moormann bestaat 12,5 jaar en dat wordt gevierd met een manifestatie in Parijs. 4 Hockeyclub Bloemendaal wint de Europa Cup. In de finale wedstrijd, die door 7000 enthousiaste toeschouwers wordt bij gewoond, wint Bloemendaal met 3-1 van de Duitse kampioen Havestehuder. De 25ste Haarlemse draaiorgeldag op het Staten Bolwerk is on danks het sombere weer een groot succes. Vijfentwintig orgels, waaronder de beroemde Arabier, gebouwd door de Amster damse orgelbouwer gijs perlée, geven vrolijk acte de présen- kees wegkamp is vijfentwintig jaar kastelein. Dat wordt uit bundig gevierd in en voor zijn café De Oude Florijn in de Lange Veerstraat. 5 De Janskerk is door de bouwwerkzaamheden aan de nieuwe Janskliniek en de nieuwe archiefkelder weer anderhalve centi meter verzakt. Al eerder traden er scheuren op in de muur van de kerk. Het boren in de grond en het graven van de bouwput zijn stilgelegd. 6 Imca Vastgoed onthult bouwplannen op het EBH-terrein, waar wonen, werken en uitgaan straks de leus zal zijn. Imca heeft architect max van aerschot voor de plannen ingehuurd. 7 Teylers Museum krijgt een unieke schenking van 21 tekeningen van oude meesters als Veronese, tiepolo, watteau. De kern van de schenking uit de nalatenschap van de Haarlemse ban kier en verzamelaar franz koenigs, wordt gevormd door een groep Franse igde-eeuwse meesters onder wie david, 8 De palen van de Belgische kunstenaar rogier raveel, die voor de Brinkmannpassage op de Grote Markt staan, krijgen een opknapbeurt. Ze worden schoongemaakt en door de Haar lemse kunstenaar jan verburg voorzien van hun oorspronke lijke kleuren. 12 De eerste paal voor het kantorencomplex Oostpoort bij de Zuiderpolder gaat de grond in. Achmea Zilveren Kruis wordt de eerste huurder. 16 Een leerling van Lyceum Sancta Maria moet zijn aardrijks kunde examen overdoen omdat de school zijn examen is kwijt geraakt. Zelf kan hij er niets aan doen, maar de wet bepaalt nu eenmaal dat een examen in zo'n geval over moet. Niemand heeft een verklaring voor de vermissing. C6. DELACROIX, COROT en TOULOUSE-LAUTREC. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 199