20 In de Zakstraat begint de nieuwbouw voor de Internationale School van het Gouden Rozenkruis. Het kerkgenootschap van De Rozenkruisers heeft haar internationale hoofdzetel in Haarlem. Het nieuwe gebouw sluit aan op de bestaande be bouwing op de hoek van de Bakenessergracht. 21 Teylers Museum verwerft het olieverfschilderij 'Jezus verdrijft de wisselaars uit de tempel'. Het kunstwerk van de Amster damse kunstenaar dirck barendsz (1534-1592) heeft een waar de van 120 duizend gulden. Scheidend directeur eric ebbinge -200- krijgt het voor het museum aangeboden tijdens zijn afscheids receptie op 22 juni. 22 Op het Delftplein in Haarlem-Noord is het veertien meter lange beeld, dat in de volksmond de Voegspijker wordt ge noemd verdwenen. Het beeld van eugène van lamsweerde was vanwege de herinrichting van het verkeersplein tijdelijk opgeslagen op een nabijgelegen bouwterreintje. De Haarlemse beeldhouwer peter van der klugt overleden. De kunstenaar, die zichzelf 'hedendaags realist' noemde, be schilderde ter gelegenheid van de tentoonstelling Schutters in Holland in het Frans Halsmuseum een NZH-bus met 17de- eeuwse schutters. 24 De Haarlemse honkbalclub Kinheim verovert voor het eerst sinds 1994 de Europa Cup 2. Dat gebeurt met een 6-3 overwin ning op Mr Cocker/HCAW in Bussum. 25 De gemeente begint met de renovatie van de Catharijnebrug bij de Koudenhorn. De brug, een rijksmonument, kan tot voorjaar 2002 niet meer worden gebruikt. De draaibrug uit 1902 wordt geheel vernieuwd en er komt ook een nieuw brugwachterhuis je. De oude brugleuning wordt gerestaureerd en komt wel terug. 26 In abc Architectuurcentrum aan het Groot Heiligland begint de tentoonstelling 'Oasen in de Woestijn, Haarlemse woning bouwcorporaties en 100 jaar wonen'. Bij de catalogus is een apart boekje met fietsroutes door Haarlem gevoegd. 28 Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan portretteert foto graaf Chris HOEFSMiT de huizen van de wijk Bosch en Vaart. Dat resulteert in een schitterend fotoboek, dat op 16 september zal verschijnen. Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 200