ongeveer een jaar. In maart 2002 zal de molen nu waarschijn lijk klaar zijn. u 29 De 26-jarige Haarlemse judoka dennis van der geest behaalt tijdens de Wereldkampioenschappen Judo in München de derde plaats, goed voor een bronzen medaille. Augustus 1 In de Stadskweektuin aan de Kleverlaan staan de knoppen van een bijzondere Mexicaanse cactus op barsten: de hylocereus ocamponis. Het is een soort klimmende lidcactus die alleen in het donker bloeit en wordt bestoven door exotische vleermui zen. Ter gelegenheid van de zeldzame gebeurtenis, wordt de kas twee avonden voor het publiek opengesteld. 5 Haarlem Culinair is weer een groot festijn geworden op en om de Grote Markt, compleet met een kelnerrace, een biervaten race op het Spaarne en een bierproeverij op de Botermarkt. 8 Haarlem krijgt geen Annie M.G. Schmidthuis. De stichting die een plek zocht voor een jeugd- en kindercentrum ter nage dachtenis aan de schrijfster, geeft de voorkeur aan Almere. Die stad heeft een grotere financiële bijdrage toegezegd dan de Spssrncstsd. 8 ruud van der geest, oud-wethouder van sport, financiën en economische zaken, overleden. Een man die alom gewaar deerd werd door zijn nuchtere maar ook vrolijke en aimabele optreden. Van der Geest moest als wethouder vertrekken van wege een verschil van mening tussen de fractie en de leden van de vvd over de Appelaarplannen. 9 Architect j.p. kloos (1905) overleden. Hij behoorde tot de laat ste voorvechters van de Nieuwe Zakelijkheid. In Haarlem bouwde hij de uitbreiding van het Rijksarchief aan de Kleine Houtweg, het Medisch kinderdagverblijf Margriet en de nu al lang verdwenen tijdschriftenkiosk midden op het Verwulft. 14 Architect p. diederen presenteert zijn eerste schetsen voor de nieuwbouw van poptempel Het Patronaat. Er komt een glazen buitenwand, een ondergrondse fietsenstalling en een inpandi ge laad- en losruimte. Het is echter niet zeker of het nieuwe Patronaat ook kan worden gebouwd, want voorlopig is er geen geld voor. 15 b en w van Haarlem gaan akkoord met de eerste schetsen van architect erick van egeraat voor de nieuwbouw van de Stads- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 203