29 Bewoners van het Garenkokerskadekwartier richten een nieu we wijkraad op. Zij besluiten daartoe naar aanleiding van grootschalige bouwplannen voor de wijk. De vorige wijkraad legde eind vorig jaar de werkzaamheden neer als gevolg van een lang slepende ruzie met de gemeente. September 1 Wethouder jan haverkort, pvDA-lijsttrekker in Haarlem in 1994 en 1998 deelt mee dat hij na de verkiezingen niet meer -205- terugkomt. 2 Honderden Haarlemmers voeren al watertrappelend actie voor behoud van het openluchtzwembad De Houtvaart. 4 Op een kademuur van de Nieuwe Gracht zijn zeldzame varen tjes aangetroffen. Bij vernieuwing van de kade worden ze gespaard en tijdelijk op een platbodem gezet om ze later in de nieuwe muur terug te kunnen plaatsen. 4 Stadsschouwburg en Toneelschuur introduceren de theater prijs De Vlaamse Reus, toe te kennen aan de mooiste Vlaamse theatervoorstelling van het jaar. 7 De Haarlemse romanschrijver louis ferron is uitverkoren voor de Constantijn Huygensprijs. Hij krijgt de prijs, waaraan 20.000 gulden is verbonden, uitgereikt op 14 december in het Letterkundig Museum in Den Haag. De jury prijst hem van wege zijn compromisloze eigenzinnigheid en onmodieuze tegendraadsheid. 10 Scoutinggroep De Vliegende Pijl viert haar 75-jarig bestaan. Van de 32 groepen in Haarlem en omgeving is dit de oudste. 12 bert schaap, directeur van de Lieven de Keyschool, neemt enigszins verbitterd afscheid na een conflict met onderwijswet houder betty van viEGEN. schaap stond 6 jaar lang op de bres voor het misdeelde kind. 13 vvD-wethouder ton smit maakt bekend dat hij per 2 november vertrekt. Aanhoudende kritiek op zijn beleid is de oorzaak van zijn voortijdig vertrek. 17 Op de basisschool Willem van Oranje in Haarlem is vanwege een lerarentekort groep 8 opgeheven. De 26 leerlingen daarvan zijn verdeeld over andere scholen. Volgens de onderwijsin spectie is het de eerste keer dat in Nederland een klas wordt opgeheven door het lerarentekort. 18 Alle gemaakte plannen van de projectontwikkelaars voor het KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 205