Deo-terrein worden door de gemeente teruggestuurd naar de directie van het Kennemer Gasthuis. Geen van de plannen voldoet volgens het college aan de eisen van de gemeente, aldus wethouder jan haverkort. 19 Wethouder ton smit stapt met onmiddellijke ingang op in plaats van per 2 november, vermoedelijk om interne partijpoli tieke redenen. 20 Burgemeester jaap pop spreekt zijn bezorgdheid uit over de leegloop van de gemeenteraad. Niet alleen vertrekken waar schijnlijk bijna alle wethouders, ook veel raadsleden keren niet meer terug na de verkiezingen in maart 2002. Dat betekent het wegvallen van veel bestuurlijke ervaring. 22 De Slachthuisbuurt krijgt er twee nieuwe straatjes bij. Ze krij gen de namen van twee vrouwelijke componisten: anna Cra mer (1873-1968) en cornélie van oosterzee (1863-1943). De gemeente zet de plannen voor de Vondeltunnel in Haar lem-Noord voorlopig in de ijskast. Wethouder betty van vie- gen laat weten dat het niet lukt de benodigde honderd miljoen gulden bij elkaar te krijgen. Vorig jaar koos een nipte meer derheid van de gemeenteraad voor de bouw van een tunnel, die een verbinding moet vormen tussen Waarderpolder en Haarlem-Noord. Tegen de tunnel was veel verzet van bewo ners van Haarlem-Noord en van natuurliefhebbers die vrezen voor aantasting van het unieke karakter van het vogelgebied Hekslootpolder. 25 Op de voorlopige kandidatenlijst van de vvd komt de naam van de zittende wethouder ed kroskinski niet voor. Kros- kinski kondigt aan zelf actie te gaan voeren om een goede plek te bemachtigen. Lukt dat niet, dan komt niemand van de hui dige wethouders terug. Eerder vertrok wethouder smit en de wethouders kroskinski-de keulenaar, haverkort en van viegen kondigden al eerder hun vertrek aan. 25 Hof van Egmond in de Slachthuisbuurt bestaat 75 jaar. Het complex werd gebouwd door architect th.j. roetering, als strakke variant van de Amsterdamse school. Tevreden bewo ners organiseren een reünie met een straatfeest. 29 JOZEF MARIA punt wordt in de Kathedrale Basiliek St. Bavo tot bisschop van Haarlem gewijd. Hij wordt gezien als een behou dend priester, margot strack van schijndel, voorzitter van de Vereniging van Pastoraal Werkenden, spreekt tijdens de wij ding scherpe, kritische woorden. Zij overhandigt de bisschops- Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 206