staf en zegt: 'Met nadruk wil ik u vragen die staf goed te han teren.' Met de wijding van punt, die bij vooruitstrevende katholieken omstreden is, komt een einde aan een bisschop loos tijdperk van drie jaar. 29 Aan de Bakenessergracht wordt de eerste steen gelegd voor de nieuwbouw van de Rozenkruisers. Dat gebeurt door een doch ter en een zoon van de twee oprichters van de Rozenkruisers samen met burgemeester jaap pop. 29 Drie WD-raadsleden, onder wie fractievoorzitter p. moltma- ker, blijken een nieuwe partij Liberaal Haarlem opgericht te -207- hebben. Oktober I De ioo-jarige feestartikelenwinkel Jan Monnikendam wordt tij dens een gala-optreden in de Stadsschouwburg, waarmee het eeuwfeest wordt gevierd, tot hofleverancier benoemd. Daar mee krijgt Haarlem zijn achtste hofleverancier. De sloop van het voormalig verzorgingstehuis Schoterburcht aan de Schotersingel is begonnen. Er waren felle protesten tegen de sloop vanuit de Stichting Studenten- en Jongerenhuis vesting. 3 De cliëntenraad slaat de eerste paal voor de nieuwbouw van de Janskliniek op de hoek van de Jansstraat en de Ridderstraat. Begonnen wordt met de bouw van de kelder, die bestemd is voor de Archiefdienst voor Kennemerland. 4 De Rechtbank Haarlem geeft het groene licht voor de bebou wing van het Appelaarterrein. De bezwaarmakers zijn in het ongelijk gesteld. 6 De afdeling Haarlem van de Nederlandse vereniging tot inte gratie van homoseksualiteit coc viert het zilveren jubileum. Het bestuur constateert dat de acceptatie van homoseksualiteit afneemt. 6 De Haarlemse volksdansvereniging Ora bestaat 25 jaar. II Haarlemmers maken zich zorgen over jeugdcriminaliteit. Dat blijkt uit het jaarlijkse Omnibus-onderzoek, waarop politie, justitie en gemeente hun beleid baseren. De najaarskermis in Schalkwijk is door de Nederlandse Kennisbond uitgeroepen tot meest innovatieve kermis van Nederland. 10 rithé funke küpper-drugeon (1915) overleden. Samen met haar man begon zij Galerie-T aan de Bakenessergracht. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 207