Daar werd volgens de organisatie druk gebruik van gemaakt en er werd goed verkocht. Wethouder ed kroskinski geeft door met een machine een damwand voor de parkeergarage de grond in te duwen het offi ciële startsein voor de bebouwing van het Appelaarterrein. Op het terrein komen een ondergrondse parkeergarage, een nieu we rechtbank, een uitbreiding van het Concertgebouw en een viersterren hotel. Begin 2004 moet alles klaar zijn. In het boekje Kenau de heldhaftige zakenvrouw uit Haarlem van historica els kloek, krijgt de heldin kenau simonsdoch- ter hasselaer eerherstel, kloek ontdekte dat in een boekje waarin verslag werd gedaan van de eerste mislukte aanvallen van de Spanjaarden in 1572, Kenau genoemd werd als 'een van de allerdapperste vrouwen van de stad'. Een keur van Haarlemse artiesten geeft op 17 december in de Stadsschouwburg een benefietavond voor Afghanistan. Na de voorstelling wordt in de foyer van het theater een veiling gehouden van kunstwerken van Haarlemse beeldend kunste naars. De bouw van de poliklinieken aan het Delftplein in Haarlem- Noord wordt door de directie van het Kennemer Gasthuis voor zeker een jaar uitgesteld. Een groot aantal schilderijen van frans hals zal in 2003 door het Frans Halsmuseum uitgeleend worden aan Japan. In een nieuw museum in de stad Niigata wordt dan een tentoonstel ling gehouden met als titel 'Ideal and Reality, Dutch art in the age of Frans Hals'. De Vereniging Haerlem biedt ter gelegenheid van haar hon derdste verjaardag de gemeente acht gerestaureerde histori sche gevelstenen aan, die weer teruggeplaatst zullen worden in de huizen waar zij hoorden. Burgemeester jaap pop neemt de stenen in de Gravenzaal in ontvangst. In de Thorbeckebuurt, waar de bestaande huizen moeten wij ken voor nieuwbouw, breekt 's avonds brand uit in tien huizen. Nadat de brand is geblust, worden de huizen onmiddellijk ge sloopt. Een derde deel van de wijk wordt de komende weken gesloopt, in een later stadium volgt de rest. De buurt maakt in middels een desolate indruk. Veel mensen die er nog wonen zijn bang voor brandstichting. De Haarlemse judoschool Kenamju behaalt zilver tijdens het toernooi om de Europa Cup, dat de club zelf organiseerde in Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 210